K, 7.12.2022

Absurd? Vutifännid algatasid petitsiooni, et Haaland Inglismaa kõrgliigast välja visata

Toimetas Karl Juhkami
Absurd? Vutifännid algatasid petitsiooni, et Haaland Inglismaa kõrgliigast välja visata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erling Braut Haaland.
Erling Braut Haaland. Foto: IMAGO/Andrew Yates/Scanpix

Manchester City suvine täiendus Erling Braut Haaland pole aega raisanud, et ennast Inglismaa vutifännidele tutvustada. Kui lõviosa jalgpallisõpru on norralasest tõesti vaimustuses, siis leidub ka neid, kes vastupidist arvavad.  

Või õigupoolest vaimustuvad nemadki 22-aastase ründaja tegemistest. Lihtsalt samaaegselt leitakse, et kaheksa mänguga 14 väravat löönud edurivimees on Premier League'i jaoks lihtsalt liiga hea ning tuleks ausat mängu silmas pidades Inglismaa kõrgliigast eemaldada. 

Nõnda kogutaksegi Suurbritannias hääli petitsioonile, mis nõuab norralase Premier League'ist eemaldamist. Nende peamine argument: Haaland on inimmängija kohta liiga hea, mistõttu peab ta olema robot!

«See pole lihtsalt aus. Meie saame aga asju muuta. Nüüd on aeg, meil, inimestel, tegutseda. Sel robotil ei tohiks lasta meie riigis tegutseda,» kulgeb rahvahääletuse kirjeldustekst.

Petitsiooni algataja Shane Lee kirjutab: «Erling Haaland on tõsine probleem. Ta ilmub eikusagilt (out of the blue - viide City helesinisele kodusärgile - toim) ja rikub järjepidevalt selle suure riigi töölisklassi elu. Selle probleemiga tuleb tegeleda, et kaitsta miljonite inimeste vaimset tervist. 

Et asi lihtsalt kokku võtta: kui asjad ei muutu, läheb kõik ainult hullemaks. Haaland on kõigest üheksa värava kaugusel, jõudmaks eelmise hooaja parima väravakütiga samale pulgale (Heung-min Son ja Mo Salah lõid mõelmad 23 väravat – toim.). See on organisatsioonile aga häbiväärne.»

Lee pole muideks ainus vutisõber, kes vastava rahvahääletuse algatanud. Samamoodi on talitanud ka kasutaja nimega Ten Hag's Reds!, kes lööb esimese asjana samuti letti roboti-argumendi.

Siinkohal on siiski paslik välja tuua, et kõnealuste rahvahääletuste tulemusena midagi ei muutu ja Haaland jätkab City ridades pallimist senikaua, kuni tema ja/või klubi teisiti ei arva.

Märksõnad
Tagasi üles