Kangur, Sokk, Veideman ja noored pusisid, aga Kalev/Cramo läheb eurosarjale vastu võiduga

Kalev/Cramo mängijad Alterique Gilbert ja Taavi Jurkatamm.
Kalev/Cramo mängijad Alterique Gilbert ja Taavi Jurkatamm. Foto: BC KALEV/CRAMO/Facebook

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo võõral väljakul 78:68 Tallinna Kalev/Audentese.

Külalised ladusid võidule vundamendi avaveerandi 28:16 paremusega. Cramo kontrollis lõviosa mängus, ent kogenud ja väga noortest mängijates koosnev vastane võitles nii kuidas oskas.

Poolajaks vähendasid võõrustajad vahe kümnele, kuid siis kallutas Cramo kaalukausi lõplikult enda kasuks. Neljandiku teises pooles kasvatati edu korraks 24-punktiliseks.

Lõppu mängisid Heiko Rannula hoolealused aga üsna lohakalt. 1.13 enne lõpuvilet jõudsid koduperemehed veel kaheksa punkti kaugusele, ent väga ärevaks ei läinud. Tõsi, viimase veerandaja võitsid võõrustajad 21:12.

Cramo poolelt jõudis kahekohalise skoorini neli mängijat. Hugo Toom viskas 14, Oleksandr Kovliar 12, Martinš Meiers 11 ja Alterique Gilbert 10 punkti. Mängust jäi eemale Kristjan Kitsing.

Kalev/Audentese poolelt oli 14 silmaga parim 39-aastane Kristjan Kangur. Rain Veideman lisas 13, noormängija, 18-aastane Karl Gustav Jurtšenko 11 ja Sten Sokk 9 punkti.

Cramo teenis kaotuse kõrvale teise võidu. Kalev/Audentese on kaotanud mõlemad matšid.

Teises tänases Eesti-Läti liiga kohtumises alistas Ogre koduplatsil 85:71 Läti Ülikooli.

Kolmapäeval ootab Cramot ees esimene FIBA Europe Cupi põhiturniiri mäng. Kell 19 võõrustatakse hollandlaste Groningeni.