Levadia kaotas liiga kehvikule punkte, Flora võib juba tiitli kindlustada. Kalju medalilootus kipub kustuma

Mark Oliver Roosnupu väravast Levadiale võiduks ei piisanud.
Mark Oliver Roosnupu väravast Levadiale võiduks ei piisanud. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpalli meistrivõistluste tänane mängupäev tõi medaliheitluse osas väga olulisi tulemusi.

Esimeses matšis võitles eelviimase koha suunas liikuv Tallinna Legion koduplatsil välja 1:1 viigi FCI Levadiaga. Mõlemad väravad löödi avapoolaja keskel. Võõrustajad pääsesid Daniel Fedotovi väravast juhtima 27., viigi tõi tabloole Mark Oliver Roosnupp 35. minutil.

Ühtlasi tähendab see, et kui FC Flora homme võõrsil Pärnu Vaprust võidab, kindlustataks juba viis vooru enne meistrivõistluste lõppu esikoht. Praegu jääb veel valitsev tšempion Levadia konkurentidest maha 12 punktiga.

Õhtu viimases lahingus alistas Tartu Tammeka koduplatsil koguni 3:0 Nõmme Kalju. Esimesel poolajal olid täpsed Henri Käblik ja penaltist Kevin Mätas, lõppseisu vormistas Aleksandr Kukharev 79. minutil.

Üllatuskaotusega tegi Kalju oma elu võitluses kolmandale kohale väga raskeks. Paide Linnameeskonnast jäädakse maha kahe punktiga, ent viimastel on varuks üks mäng. Homme sõidetakse külla Kuressaarele.

Narva Trans kindlustas võõrsil 2:0 võiduga Tallinna Kalev üle kuuendat kohta. Täpsed oli Nikita Mihhailov ja Volodimir Prijomov.