Eesti kikkpoksija võitis juunioride MM-il kuldmedali

David Irhin.
David Irhin. Foto: Marek Krugol/WAKO

18-aastane Eesti kikkpoksija David Irhin võitis Itaalias toimunud juunioride kikkpoksi WAKO K1 reeglite järgi maailma meistrivõistlustel kuldmedali.

Irhin alistas juunioride MM-il kuni 60 kilogrammi noormeeste finaalis kasahhi Erasyl Amangeldinovi. Irhin võitis matši 3:0 tulemusega ning teenis oma karjääri esimese juunioride kikkpoksi MM-i tiitlivõidu. Poolfinaalis saavutas ta tubli võidu väga tugeva ja tehniliselt kogenud türklase Polat Yusufi üle. Veerandfinaalis paistis Irhin silma ülivõimsa nokkaudiga, esimeses raundis nokkauteeris ta USAd esindava Jaydan Staffordi. Eestlase kategoorias võistlesid kokku 13 sportlast. David pidas kokku neli matši.

Eestist osalesid veel Marika Truuvärt, kes saavutas kolmanda koha (MM pronks) ja Nikita Mikitjanksi, kelle debüüt oli küll silmapaistev, kuid medalikohta selle korral ei saavutanud.

Itaalias toimunud kikkpoksi juunioride EM-il osales kokku üle 2000 sportlase 63 riigist.