BLOGI ⟩ Meistrite liiga: Barcelona ei suutnud hävingut vältida, Salahilt ajalooline kübaratrikk

Barcelona keskkaitsja Gerard Pique teab, et Meistrite liigast edasipääs on nüüd peaaegu võimatu. Foto: EPA/Siu Wu/SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liigas pannakse punkt neljanda vooru kohtumistele. Mängudeõhtu keskses lahingus võõrustas FC Barcelona kodusel Camp Noul Milano Interit ning tippklubid leppisid 3:3 viiki.

A-alagrupp

Napoli – Amsterdami Ajax 4:2 (4. Hirving Lozano, 16. Giacomo Raspadori, 62. Khvicha Kvaratskhelia, 89. Victor Osimhen – 49. Davy Klaassen, 83. Steven Bergwijn)

Glasgow Rangers – FC Liverpool 1:7 (17. Scott Arfield – 24., 55. Roberto Firmino, 66. Darwin Nunez, 75., 80., 81. Mohamed Salah, 87. Harvey Elliott)

A-alagrupis kindlustas endale edasipääsu 16 parema sekka Napoli, kes jätkas Meistrite liigas enda imelist hoogu. Itaalia tippklubi pole sel hooajal veel kaotusekibedust üheski sarjas tundnud ning see ei juhtunud ka täna. Koduväljakul mängiti kindlalt 4:2 üle Amsterdami Ajax ning kindlustati edasipääs järgmisesse ringi.

Väga jõulise sammu edasipääsuks astus ka Liverpool, kes purustas pärast kaotusseisu jäämist Glasgow Rangersi. Kokku lõid Inglismaa tippklubi mehed šotlastele lausa seitse palli väravavõrku ning kolm neist läksid tõeliselt ajalukku. Nimelt sekkus 68. minutil vahetusest Mohamed Salah, kelle arvel oli 81. minutiks kübaratrikk. Seejuures lahutas egiptlase esimest ja viimast tabamust kuus minutit ja 12 sekundit, mis tähistavad kiireimat kübaratrikki Meistrite liiga ajaloos.

Standings provided by Sofascore

B-alagrupp

Madridi Atletico – Club Brugge 0:0

Leverkuseni Bayer – FC Porto 0:3 (6. Wenderson Galeno, 53., 64. Mehdi Taremi)

Belgia meeskond Club Brugge ei väsi sel hooajal Meistrite liigas üllatusi pakkumast. Täiseduga Hispaaniasse sõitnud Brugge tegi Madridi Atleticoga 0:0 viigi ning kindlustas koha 16 parema hulgas. Tegemist on teise Belgia klubiga, mis jõudnud ajaloos Meistrite liigas alagrupist edasi. Viimati suutis seda kuus aastat tagasi KAA Gent.

Teises kohtumises tegi Porto teist nädalat järjest Bayeri selja prügiseks. Sedapuhku näitas tabloo 3:0 skoori ning Portugali klubi tõusis B-alagrupis teisele kohale.

Endiselt on nii Atleticol, Portol kui ka Bayeril võimalus sellest nelikust Brugge kõrval edasi pääseda.

C-alagrupp

Plzeni Viktoria – Müncheni Bayern 2:4 (62. Adam Vlkanova, 75. Jan Kliment – 10. Sadio Mane, 14. Thomas Müller, 25., 35. Leon Goretzka)

FC Barcelona – Milano Inter 3:3 (40. Ousmane Dembele, 82., 90.+2. Robert Lewandowski – 50. Nicolò Barella, 63. Lautaro Martínez, 89. Robin Gosens)

Müncheni Bayernist sai viies võistkond, kes taganud endale koha järgmises ringis ning nad jätkavad sarnaselt Napoliga pärast nelja vooru täiseduga. Liiga keeruline tööpäev neil Tšehhis Plzeni vastu polnud. Juba 35. minutiks oldi 4:0 juhtimas, ent kodupubliku rõõmuks suutsid Plzeni mängumehed teisel poolajal kaks tabamust lüüa.

Õhtu keskses kohtumises läksid Barcelonas vastamisi kohalik tippklubi ja Milano Inter. Barcelona vajas sisuliselt ainult võitu, ent seda teha ei suudetud. Võitluslik kohtumine lõppes 3:3 viigiga ning Inter võib 26. oktoobril Plzenit võites Barcelona unistuse edasipääsust kustutada.

D-alagrupp

Lissaboni Sporting – Marseille 0:2 (20. Mattéo Guendouzi, 30. Alexis Sanchez)

Tottenham Hotspur – Frankfurdi Eintracht 3:2 (20., 36. Son Hueng-Min, 28. Harry Kane – 14. Daichi Kamada, 87. Faride Alidou)

Kõige võrdsem on seis D-alagrupis, kus pole ühegi meeskonna jaoks midagi kindel. Veel enne kolmandat vooru nulli peal olnud Marseille suutis teist nädalat järjest mängida tabeliliidriks olnud Sportingu üle ning nüüd on trumbid hoopis Prantsusmaa meeskonna käes.

Esikohale kerkis Inglismaa suurklubi Tottenham, kes mängis Son Heung-Mini ja Harry Kane'i toel üle Eintrachti.

Enne mänge:

Meistrite liigas on enne alagrupiturniiri korduskohtumisi mitmes nelikus väga põnevad seisud. Väljalangemisega seisavad silmitsi nii Hollandi meister Amsterdami Ajax, Hispaania tippklubi Madridi Atletico kui ka FC Barcelona. Kuigi seis on kõikidel neil klubidel üpris nukker, siis võimalus edasipääsuks pole kadunud.

Neljanda vooru keskses lahingus lähevad vastamisi C-alagrupi eeldatavalt teise koha eest võitlevad meeskonnad. FC Barcelona võõrustab Camp Noul Milano Interit. Enne tänast on Hispaania meeskonnal kolm punkti ja Itaalia klubil kuus silma. Esikohta hoiab selles nelikus Müncheni Bayern, kes teeninud kolm võitu.