L, 4.02.2023

Juunioride maailmameistriks kroonitud Virves on uue hooaja suhtes optimistlik

Christopher Krutto
Juunioride maailmameistriks kroonitud Virves on uue hooaja suhtes optimistlik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robert Virves.
Robert Virves. Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Tänavu juunior WRC-sarja maailmameistriks kroonitud Robert Virvesel on kindlalt tuleval aastal kavas vähemalt neli MM-etappi Ford Fiesta Rally2-autoga ja eestlane usub, et on väljakutseks valmis.

Tänavu sõideti esimest aastat JWRC-sarjas neljaveoliste Rally3-autodega, varasematel aastatel olid kasutuses esiveolised Rally4-autod ning Virves usub, et on pärast hooaega neljaveolise autoga paremini valmis hooajaks WRC2-s.

Kuigi MM-tiitli auhinnaks on Virvesel tuleval hooajal neli tasuta rallit Ford Fiesta Rally2-ga, siis võimsama masinaga pani ta ennast proovile möödunud nädalavahetusel peetud kodusel Saaremaa rallil, kus oli stardis Škoda Fabia R5ga.

Virves oli ralli kiireim mees, kuid pidi rehvipurunemise tõttu piirduma kogenud Egon Kauri järel teise kohaga. Mullu osales ta samuti Saaremaa rallil R5-autoga, kuid siis jäi kiirematele meestele selgelt alla. Enam mitte.

«See oli parim osa. See on minu koduralli, aga Egon on nendel teedel palju rohkem sõitnud ja osa katseid ma polnud üldse sõitnud, see oli nagu sprintralli,» sõnas Virves Dirtfishile.

«Hooaeg Rally3-ga oli suureks abiks. Ma mõistan kindlasti, miks Rally3-klass tehti. Selle eesmärk oli, et aste Rally2-te tuleks lihtsamalt. Kui pidime Rally4-st Rally2-te minema, siis see oli päris loll. See on liiga suur samm ja sa ei saa seda teha ühe rallieelse testiga ning siis võistlema minna. Sel aastal oli tunne palju parem. Ma olin päris hästi ette valmistunud, sõites Rally3-ga.

Järgmise aasta võistluskalender veel Virvesel paigas ei ole, kuid töö selle nimel käib. «Mu koduralli oli ära ja nüüd ma proovin järgmiseks hooajaks asju paika saada. Mul on järgmisel nädalal sponsoritega pidu,» seletas noor saarlane.

«Koostan eelarve mõttes hetkel plaani, mida sponsoritele esitleda. Töötan veel selle kallal, aga olen pigem optimislikum kui pessimistlikum. Ma loodan, et kõik läheb hästi ja saan korraliku hooaja teha,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles