K, 8.02.2023

Venelased tagasi areenile lasknud poksijuht asus ROKi töötlema

Postimees Sport
Venelased tagasi areenile lasknud poksijuht asus ROKi töötlema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Umar Kremljov.
Umar Kremljov. Foto: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP/Scanpix

Rahvusvahelise poksiliidu (IBA) president Umar Kremljov pöördus Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) poole palvega lubada vene sportlastel võistelda.

Kremljov tegi avalduse, milles soovitas ROKil ümber mõelda, sest rahvuse põhjal sportlasi võistlustelt eemale jätta on vastuolus olümpialiikumise põhimõtetega. «IBA on astunud esimese sammu võrdsete võimaluste ja õigluse suunas ning teeb ka edaspidi kõik oma sportlaste ja treenerite heaks, et luua parimad tingimused, mitte neid halvendada.

Tahan veel kord öelda, et sport on poliitikast väljas. Meil ei tohi olla midagi pistmist poliitikutega üle maailma. ROK peab oma lähenemise kõikidele sportlastele ümber mõtlema. Rahvuse alusel võistlustelt välja jätmine on vastuolus olümpialiikumise põhimõtetega ja kahjustab kõiki spordialasid,» ütles Kremljov IBA pressiteates.

IBA tühistas eelmisel nädalal Venemaa ja Valgevene sportlastele määratud võistluskeelu ning lubab nad täies hiilguses – koos hümni ja lipuga – uuesti areenile. Umari nüüdne avaldus on suunatud kõikidel teistel aladel võistlevatele vene sportlastele.

Venelane kutsus ROKi üles, et nad laseks kõigil sportlastel võistlemist jätkata. «Kutsun üles muutma poliitikat, mis nende osalemise välistab. Tahan pöörduda kogu spordimaailma poole - kõik sportlased peavad võistlema,» ütles Kremljov lõpetuseks.

Märksõnad
Tagasi üles