P, 27.11.2022

EOK peasekretär: müts maha, kui sportlane keeldub venelaste vastu võistlemisest

Postimees Sport
EOK peasekretär: müts maha, kui sportlane keeldub venelaste vastu võistlemisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EOK peasekretär Siim Sukles.
EOK peasekretär Siim Sukles. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Eesti Olümpiakomitee (EOK) tegi koos teiste Balti riikide spordiorganisatsioonidega ühisavalduse, milles ollakse kindlal veendumusel, et Venemaa ja Valgevene sportlastel ning ametiisikutel ei ole sõja kestmisel kohta rahvusvahelises spordiperes. EOK peasekretär Siim Sukles ütles, et see on tervitatav, kui sportlased keelduvad venelaste vastu võistlemisest.

«Selle avalduse selge sõnum on see, et me ei tohi väsida ja me ei tohi lasta agressorriikide esindajaid ei koosolekutele ega spordiväljakutele. Peame olema selles hästi ühtsed, sest alles siis hakkab see pärale jõudma ka ida poole, et see ei ole maailmas aktsepteeritav tegevus, mida tehakse praegu Ukrainas,» vahendas Suklest ERRi spordiportaal.

«Kui sportlane ütleb, et ei lähe areenile, sest seal on Vene sportlane, siis selle eest tuleb võtta müts maha. Sest sportlasel on oma mõte, oma seisukoht ja oma südametunnistus. Neid asju me kiidame, sest sportlane ütleb, et austab ausat mängu – kui Ukraina sportlane ei saa võistelda, sest tal on kiiver peas ja ta kaitseb oma kodumaad, siis tema agressorriigi sportlase vastu ei mängi.»

Kuula täispikka intervjuud:

Märksõnad
Tagasi üles