Kalevile alistunud Paide tegi enda elu oluliselt keerulisemaks

Paide linnameeskond (sinises).
Paide linnameeskond (sinises). Foto: Urmas Glase

Premium liiga 32. voorus alistas Tallinna Kalevi meeskond võõrsil 2:1 Paide Linnameeskonna.

Koduväljakul mänginud Paide lootis kindlustada liigatabelis enda kolmandat positsiooni. Kalev seevastu heitleb kohtade eest tabeli keskpaigas.

Vastu ootusi tekkis esimene võimalus juhtima asuda külalistel, kui Ioan Jakovlev penaltit sooritama asus. Venelane aga eksis ning seis püsis tablool muutumatu.

Avapoolaja lõpus läks Paide siiski juhtima. 35. minutil realiseeris Robi Saarma penalti, mille oli Kaimar Saag teeninud. Noorele mängumehele oli see hooaja 15. tabamuseks.

Teisel poolajal murdus Paide täielikult. Esmalt näidati 60. minutil Yusifile punast kaart ning juba kaks minutit hiljem viigistas mänguseisu 17-aastane Taavi Jürisoo. See oli talle karjääri esimene tabamus kõrgliigas.

Võidu tõi Kalevile just avapoolajal eksinud Jakovlev, kes Paide väravavõrku esimesel lisaminutil palli lõi.

Paide jätkab liigatabelis kolmandal positsioonil, ent nende edu on ühe mängu vähem pidanud Nõmme Kalju ees kolm silma. Kalev jätkab 30 punktiga kaheksandal kohal.