Kanguri võimas kaksikduubel aitas Tallinna Kalevi esimese võiduni

Kristjan Kangur.
Kristjan Kangur. Foto: Eero Vabamägi

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas teenis Tallinna Kalev/Audentes esimese võidu, kui koduväljakul alistati Rapla meeskond 90:73.

Hooaega kahe kaotusega alustanud Kalev läks koduväljakul vastamisi kolm võitu kogunud Raplaga. Enne kohtumist peeti just külalisi kergeks soosikuks, ent kogenud kalevlased tõestasid vastupidist.

Kohtumise esimene poolaeg kulges väga võrdselt ning punkt-punkti heitlusena. Pikemale pausile mindi kalevlaste 45:44 juhtimisel. Kolmanda veerandaja keskpaigast alustas 18:5 spurti ning läks viimasele vaatusele vastu 67:57 eduseisus. Viimasel neljandikul enam Rapla ohtlikuks ei saanud ning Kalev kirjutas tabelisse 90:73 võidu.

Võitjate parim oli järgmisel nädalal 40. sünnipäeva tähistav Kristjan Kangur, kelle arvele jäi 19 punkti ja 15 lauapalli. Indrek Kajupank ja Rain Veideman toetasid teda vastavalt 17 ja 15 punktiga. Raplat ei päästnud kaotusest ka üleplatsimehena 23 silma toonud Tyler Cheese.