Üllatusvõidu noppinud Viimsi sai esimest korda Kalev/Cramost jagu

Viimsi peatreener Valdo Lips.
Viimsi peatreener Valdo Lips. Foto: Urmas Luik

Eesti pronksiklubi BC Kalev/Cramo tunnistas Eesti-Läti ühisliigas esimest korda ajaloos KK Viimsi/Sportlandi paremust.

Vaid seitset meest kasutanud Viimsi alustas kohtumist hästi ning vastaste kohta oli eeltöö korralikult tehtud. Avaveerandi võitis Viimsi 22:16 ning poolajale mindi 38:34 eduseisus.

Teisel poolajal kasvas mitmel puhul Viimsi eduseisu kahekohaliseks, ent viimasel neljandikul suutsid kalevlased mängu ikkagi elevust tuua. Parimal juhul jõuti küll kahe punkti kaugusele, aga sellest enamaks poldud suutelised. Lõpusireeni kõlades olid tablool Viimsi 73:70 võidunumbrid.

Võitjate edukaimana viskas Malik Toppin 19 punkti. Seejuures ei eksinud mees täna ühelgi viskel, tabades seitse kahest, ühe kolmese ja kaks vabaviset. Karl-Johan Lips toetas teda 16 punkti ja 10 lauapalliga. Kalevlaste kasuks tõi Hugo Toom 13 silma.