Tarvas koges tõelist Ukraina sauna, kuid vältis siiski rekorditeraamatusse minekut (1)

Toimetas Karl Juhkami
BC Prometei mängumehed.
BC Prometei mängumehed. Foto: Facebook @prometeybc

Ukraina korvpallihiid BC Prometei jätkab Eesti-Läti liigas teerulli kombel teistest üle sõitmist. Täna lömastati 106:50 BC Tarvas.

Kohtumises alguses olid ukrainlased veel tagasihoidlikud, võites avaveerandi «kõigest» 27:16. Seejärel pandi aga täiskäik sisse ning poolajaks olid Prometei edunumbrid juba 60:27.

Kolmandal veerandajal jätkati sealt, kus pooleli jäädi, ning kasvatati eduseis 52 punkti peale (88:36). Lõpus tõstsid nad siiski jala gaasipedaalilt ja lõpusireeni kõlades olid Prometey võidunumbrid 106:50.

56-punktilise kaotusega õnnestus BC Tarval vältida siiski Eesti-Läti liiga rekordiraamatutesse minekut. Nimelt on see antirekord Tartu Ülikooli käes, kes kaotas 2020. aastal Kalev/Cramole 46:110 ehk 64 punktiga.

Prometei resultatiivseim oli David John Kennedy, kes viskas 21 minutiga 19 punkti, Ondrej Balvin toetas teda 18 silmaga. Tarvase poolelt jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Volodõmõr Ševtšenko, visates 19 sanga.

Säärased suured võidud on ohtrate leegionäridega vürtsitatud Prometei jaoks Eesti-Läti liigas juba tavapäraseks saanud. Hooaeg avati mulluse neljanda koha klubi ehk Ogre 109:56 tümitamisega, millele järgnes Valmiera Glass Via 115:58 purustamine. Valitsev meister Riia VEF ukrainlastelt siiski saunakogemust ei saanud, kaotades pelgalt kümne punktiga (71:81).