K, 1.02.2023

170 sekundiga ööbikuid kuulama löödud Soome vägilane teenis kopsaka summa

Karl-Joosep Küngas
170 sekundiga ööbikuid kuulama löödud Soome vägilane teenis kopsaka summa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Robert Helenius jäi pärast Deontay Wilderilt saadud obadust ringi lebama. Hiljem toibunud soomlast ootas ikkagi suur palgapäev.
Robert Helenius jäi pärast Deontay Wilderilt saadud obadust ringi lebama. Hiljem toibunud soomlast ootas ikkagi suur palgapäev. Foto: AFP/Angela Weiss/SCANPIX

Läinud nädalal kohtusid USAs New Yorgis poksi raskekaalus ameeriklane Deontay Wilder ja soomlane Robert Helenius. Kuigi Soome vägilane sai kirja kiire kaotuse, siis auhinnarahadena laekus tema kontole kopsakas summa.

Kohtumine algas ettevaatlikult ning pigem oli alguses aktiivsemaks pooleks Helenius. Kui esimese raundi lõpuni oli jäänud 10 sekundit, tabas Wilder soomlast tugeva löögiga ning Helenius kukkus maha. Soomlane enam obadusest ei taastunudki ning kohtumine lõppes Wilderi võiduga.

Vaatamata kaotusele teenis Helenius matši eest enam kui miljon eurot. Sellele andis aluse soomlase mänedžeri Markus Sundmani sõnavõtt, kus ta kinnitas, et tema hoolealune ei astu ringi, kui lauale ei panda seitsmekohalist rahasummat.

Nõnda ei olnud tähtis, kas Helenius tolle matši Wilderi vastu võidab või kaotab. Erinevate ekspertide sõnul küündis soomlase teenistus 1,5 miljoni euroni ning erinevate maksude tasumisel ootab teda peaaegu miljoni euro suurune palgapäev.

Märksõnad
Tagasi üles