Eesti kurlinguvõistkonnal tuli MMil vastu võtta valus kaotus

Eesti kurlinguvõistkond.
Eesti kurlinguvõistkond. Foto: Eesti Curlingu Liit

Šotimaal toimuvatel kurlingu segavõistkondade maailmameistrivõistlustel hoiab Eesti võistkond ühe võidu ja kolme kaotusega alagrupi viiendat kohta. Viimases mängus Horvaatia vastu tuli eestlastel vastu võtta napp kaotus.

Eesti kurlinguvõistkond alustas MMi teekonda võiduga Hollandi esinduse üle. Mõlemad võistkonnad mängisid turvaliselt, tasavägine kohtumine lõppes eestlaste võiduga 5:4. Teises kohtumises pidid paraku eestlased tunnistama Itaalia ülekaalukat paremust tulemusega 11:5. Veenva võidu tõi vastasele 7. voor, kus Itaalia esindusel õnnestus võita neli punkti, mis otsustas kohtumise tulemuse, seisab Eesti Curlingu Liidu pressiteates.

Kolmanda mängu mängis Eesti kurlinguvõistkond Horvaatia vastu. Eesti alustas kohtumist kahe punkti võiduga, teises voorus rööviti vastaselt veel üks punkt. Seitsmendas voorus õnnestus Horvaatial tagasi võita kaks punkti ning viimasesse, kaheksandasse vooru mindi viigis 4:4, kusjuures eestlastel oli ka viimase kivi eelis. Kahjuks ei õnnestunud eestlastel viimase viske eelist realiseerida ja tuli vastu võtta napp kaotus 4:5.

Täna mängib Eesti võistkond Hispaania ja USA koondiste vastu.

Kurlingu segavõistkondadesse kuuluvad kaks meest ja kaks naist. Eestit esindab MMil meistervõistkond koosseisus Anna Gromova, Andres Jakobson, Kaidi Elmik ja kapten Mihhail Vlassov.

Segavõistkondade MM toimub Šotimaal, Aberdeenis, MMil võistleb tänavu 35 võistkonda, kes on jagatud nelja alagruppi. Eesti esindus võistleb alagrupis D, kus vastasteks on Holland, Itaalia, Horvaatia, Hispaania, Ameerika Ühendriigid, Saksamaa ja Wales.

Alagrupist edasipääsejad selguvad hiljemalt neljapäeva õhtuks. Iga alagrupi esimene võistkond pääseb otse veerandfinaali, alagrupi 2. ja 3. koht mängivad kvalifikatsioonimängu. Veerandfinaalid toimuvad reedel ning maailmameister segavõistkondade kurlingus selgub laupäevases finaalis.