Konkurendid nõuavad reegleid rikkunud Red Bullile karmi karistust

Christopher Krutto
Copy
Max Verstappen on viimased kaks hooaega võitnud MM-tiitli, kuid konkurendid nõuavad nüüd reegleid rikkunud Red Bullile karmi karistust.
Max Verstappen on viimased kaks hooaega võitnud MM-tiitli, kuid konkurendid nõuavad nüüd reegleid rikkunud Red Bullile karmi karistust. Foto: Hoch Zwei

Rahvusvaheline autoliit (FIA) kinnitas möödunud esmaspäeval, et Red Bulli vormelitiim ületas F1-sarjas tiimidele ette antud kululimiiti. See on konkurendid ajanud tagajalgadele ning meeskonnale nõutakse karmi karistust.

Kuigi FIA sõnul oli kululimiidi ületamine Red Bulli poolt minimaalne ehk alla viie protsendi, siis kululimiit ise oli mullu 145 miljonit dollarit ehk viieprotsendine ületus oleks ikkagi üle seitsme miljoni dollari.

Autosport kirjutab, et McLareni tiimi pealik Zak Brown saatis FIA-le, F1-sarja tegevjuhile Stefano Domenicalile ja kõikidele tiimidele kirja, kus nõudis karmi karistust.

«Limiidi ületamine ja teised võimalikud rikkumised on puhas petmine. Selle tegemine loob selgeid eeliseid. Iga tiim, mis on kulutanud liiga palju raha, on saanud ebaausa eelise auto arendamisel selleks ja järgmiseks hooajaks,» seisis seal.

Browni sõnul ei ole trahv piisav karistus, vaid peaks järgnema ka sportlik karistus.

Mercedese pealik Toto Wolff on samuti maruvihane. Pole ka ime, sest nende jaoks oli Red Bulli reeglite rikkumine kõige valusam – jäi ju Lewis Hamilton ilma kaheksandast meistritiitlist.

«Ma ei tahaks olla selles olukorras otsustajate rollis. Sõitjad sõidavad täiesti piiril, et olla tipus. Need [kululimiidi ületamise] otsused teeb tiim ja sõitjatel pole selles väga rolli. Aga lõpuks istub sõitja steroididega laetud autos. See on keeruline olukord,» vahendas GPFans Wolffi sõnu.

Red Bulli sõitja Max Verstappen võitis MM-tiitli mullu ja on selle kindlustanud ka tänavu. Sel nädalavahetusel jõuab vormeli karussell USAsse Austinisse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles