L, 28.01.2023

Hooaja tippmargi ujunud Zirk tõusis MK-etapil esikuuikusse

Postimees Sport
Hooaja tippmargi ujunud Zirk tõusis MK-etapil esikuuikusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kregor Zirk.
Kregor Zirk. Foto: Tairo Lutter

Täna Berliinis alanud hooaja esimesel MK-etapil ujus Kregor Zirk 400m vabaujumises Eesti hooaja tippmargi ning pälvis tihedas konkurentsis kuuenda koha.

Hommikul eelujumistes 400m vabaujumise distantsi ajaga 3.44,50 läbinud eestlane parandas finaalis enda tulemust ligi kahe sekundiga ja sai kirja aja 3.42,64, mis andis talle kuuenda koha.

«Finaalis tundsin end tunduvalt paremini kui hommikul,» sõnas Zirk peale finaali pressiteate vahendusel. «Kolmenädalane kõrgmäestikulaager läks edukalt ja kuigi me eraldi ettevalmistust MK-etapiks ei teinud, siis tulemused on sellised nagu me ootasime.»

Finaali võitis Lõuna-Aafrikat esindav ujuja Matthew Sates ajaga 3.36,30, kellele järgnesid Kieran Smith (3.37,27) ja Danas Rapsys (3.40,36). Zirki aeg 3.42,64 tähistab tema karjääri paremuselt seitsmendat resultaati, Eesti kõigi aegade edetabelis kuulub tema nimele sel distantsil 20 kõige kiiremat aega.

«Olen avapäevaga rahul ja ootan huviga juba järgmiseid starte,» lausus Zirk, kes hüppab veel vette 200m liblik- ja vabaujumises. «Väga paljud riigid on siia tulnud suurte koondistega ja atmosfäär ujulas on viis pluss, väga mõnus on taas võistluskarussellil tiirelda.»

Märksõnad
Tagasi üles