N, 30.03.2023

Eesti vormelitalent teenis võimsa võidu, ent tiitel libises käest

Postimees Sport
Eesti vormelitalent teenis võimsa võidu, ent tiitel libises käest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paul Aron
Paul Aron Foto: Prema Powerteam

Eesti vormelitalent Paul Aron (Prema Racing) osaleb sel nädalavahetusel vormel 3 EM-sarja (FRECA) viimasel etapil Itaalias. Esimest sõitu parimalt positsioonilt alustanud eestlane hoidis esikohta vankumatult lõpuni välja.

1. võistlussõit:

18-aastane Aron kontrollis lõviosa võistlusest. Mõned minutid enne ruudulippude lehvimist tuli rajale turvaauto ning enam kui kolmesekundiliseks kärisenud edu nulliti. Restardi järel ei jätnud ta aga midagi juhuse hooleks ja jättis konkurendid maha.

Meie noormehe järel lõpetas teisena Victor Bernia (FA Racing by MP), kaotades võitjale 3,486 sekundit. Kolmas oli Joshua Dufek (Van Amersfoort Racing, +3,644).

Sõidu eel oli selge, et sarja üldliider Dino Beganovic (Prema Racing) peab EM-tiitli kindlustamiseks lõpetama vähemalt esinelikus. Rootslane sai sellega täpselt hakkama, ta oligi neljas (+4,543).

Aron teenis hooaja kuuenda sõiduvõidu. Kokkuvõttes tõusis ta Gabriel Mini (ART Grand Prix) ees teiseks. Prema Racing kindlustas võistkondliku tiitli juba nädal tagasi.

Individuaalne üldseis (20/19):

1. Dino Beganovic 267

2. Paul Aron 241

3. Gabriel Mini 217

4. Hadrien Davic 212 

5. Kas Haverkort 185

Homme on Mugello ringrajal kavas hooaja viimane võistlus.

1. sõit on nähtav siit:

Enne võistlust:

Mugello ringrajal toimuval FRECA finaaletapi esimesel võistlusel suutis Aron kvalifikatsiooni võita. Eestlane sai parimal katsel kirja aja 1.42,723, millega teenis hooaja seitsmenda kvalifikatsioonivõidu.

Seejuures on võimalik veel sarja üldvõitjaks tulla. Ta hoiab enne kaht viimast võidusõitu üldarvestuses 216 punktiga kolmandat kohta. Sarja liidril Dino Beganovicil, kes stardib Mugellos teiselt positsioonilt, on kirjas 245 silma ning Aronist on veel ka punktiga ees itaallane Gabriele Minì.

Beganovicil on vaja lõpetada võistlus esinelikus, et kindlustada enne viimast võidusõitu EM-tiitel.

Märksõnad
Tagasi üles