Pärnu andis Ukraina gigandile vägeva lahingu, aga ulmeline lauavõitluse vahe sai napilt määravaks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Pärnu Sadama korvpallimeeskond.
Pärnu Sadama korvpallimeeskond. Foto: Urmas Luik

Eesti-Läti korvpalliliigas pidi Ukraina külalismeeskond Prometei esmakordselt tõsiselt vaeva nägema: võõrsil alistati Pärnu Sadama 77:71.

Esialgu paistis, et suvepealinnas lähevad asjad harjumuspäraselt – enne tänast oli Prometei keskmine võidumarginaal neljas matšis 44 (!) punkti. Vahe kohe väga suureks ei kärisenud, ent külalised kontrollisid mängu käiku. Prometei võitis poolaja 41:19 ning pääses kolmandal veerandajal korraks ette 18 silmaga. Ent asi polnud veel tehtud!

Visalt võidelnud pärnakad vähendasid otsustavaks neljandikuks kaotusseisu vaid neljale. Vahe püsis samas suurusjärgus ka enamiku viimasest veerandajast. Veel 1.05 enne lõpuvilet olid Pärnu taga vaid 69:72, ent päris kätte vastast ei saadudki.

Otsustavaks sai lauavõitlus. Prometei korjas ründelauast lausa 26 palli, neist 12 läks Ondrej Balvini arvele. Tervikuna oli Ukraina klubi lauas parem 53:35.

Pärnu kasuks viskas Serhii Pavlov parimana 16 punkti. Prometei poolelt kogus täpselt sama skoori Balvin.

Eesti valitsev meister sai kolme võidu kõrvale hooaja esimese kaotuse. Prometei jätkab viie vooru järel puhaste paberitega.

Samal ajal peeti veel kaks kohtumist. Rapla Avis/Utilitas jäi kodusaalis 78:87 alla Ventspilsile. Endiselt võiduta TalTech/Optibet pidi võõral väljakul tunnistama Ogre 80:64 paremust.