Zirk oli vaatamata MK-etapi kõrgele kohale löödud: olen enda peale väga vihane

Postimees Sport
Copy
Kregor Zirk.
Kregor Zirk. Foto: Tairo Lutter

Tänavuse hooaja esimesel MK-etapil Berliinis jõudis Eesti parim meesujuja Kregor Zirk teist päeva järjest finaali. Laupäeval püstitatud hooaja tippmark tõi 200 m liblikujumises kuuenda koha.

Zirk läbis distantsi 1.52,45-ga. Mullu lühiraja MMil ujutud Eesti rekordist jäi puudu 1,77 sekundit, seisab pressiteates.

«Olles täiesti aus, siis sarnaselt hommikule ei saanud ma pöördeid klappima ning olen enda peale väga vihane,» lausus Zirk, olles äsja ujunud karjääri paremuselt viienda resultaadi.

«Finaali tase oli väga kõrge ning täna ei suutnud pöördeid klappima saada. Kuid arvestades fakti, et oleme alles hooaja algusfaasis, siis olla nii lähedal enda isiklikule rekordile on väga hea.»

Finaali võitis eestlase endine treeningpartner Chad le Clos, kes läbis kaheksa basseinipikkust ajaga 1.49,62. Talle järgnesid Noe Ponti (1.50,43) ja Kuan-Hung Wang (1.51,04).

Zirk on pärast tänaseid esitusi sel distantsil enda nimele võtnud 29 Eesti kõigi aegade parimat resultaati.

Homme stardib Tom Rushtoni hoolealune veel 200m vabaujumises. «Eesmärgiks on parandada enda eelmise nädala aega, mis ma ujusin Tšehhis,» märkis Zirk. «Kuigi medal on seni jäänud kättesaamatuks, siis ilmselt nii kõrge tasemega MK-etappi ma ei mäletagi. Pean ise olema parem.»

Honda ujus uue maailmarekordi

200 m liblikujumises püsitati uus maailmarekord. Jaapani lühiraja meistrivõistlustel läbis Tomoru Honda distantsi ajaga 1.46,85 ja parandas eelnevat tippmarki ligi 1,5 sekundiga.

«See oli ikka päris uskumatu rekordiparandus,» rääkis Zirk, kes sai uuest rekordist teada pärast enda eelujumist. «Täna õhtul basseini ääres oli see rekord kõige kuumem teema. Igas nurgas räägiti sellest vingest ujumisest.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles