P, 5.02.2023

Eesti kurlingumeeskond saavutas MK-etapil teise koha

Siim Kaasik
, reporter
Eesti kurlingumeeskond saavutas MK-etapil teise koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kapten Eduard Veltsman.
Kapten Eduard Veltsman. Foto: Eesti Curlingu Liit

Eesti meeste esinduskoondis saavutas Lätis toimunud maailmakarika etapil Eduard Veltsmani juhtimisel teise koha.

Koondise kapteni Veltsmani sõnul täideti sellega turniiri eel seatud eesmärk. «Meie eesmärk oli saada kolme parima hulka ning oleme oma saavutusega rahul. Tuleb küll tunnistada, et sel korral ei saanud me finaalis näidata oma parimat mängu ja Läti esindusvõistkond oli sel päeval erinevates mänguaspektides meist tugevam,» sõnas Veltsman.

Finaalis oli Eesti vastaseks Läti esinduskoondis kapteni Martins Truksans juhtimisel. Kolmandas voorus võitsid lätlased kolm punkti, kuid finaalkohtumise tulemuse otsustas seitsmes voor, kus lätlased said viis punkti. Kohtumine lõppes lätlaste eduseisus 9:3.

Poolfinaalis oli Eesti koondise vastaseks tugev Saksamaa esindus ning Veltsmani meeskond alistas vastase tulemusega 6:5. Tasavägises veerandfinaalis alistasid eestlased 7:6 tulemusega Rootsi meeskonna. Alagrupi mängud lõpetas Veltsmani meeskond kolme võidu ja ühe kaotusega.

Eesti meeste koondis võistles MK-etapil koosseisus kapten Veltsman, Mihhail Vlassov, Konstantin Dotsenko, Janis Kiziridi ja Igor Dzenzeljuk. Kokku võistles kümme meeskonda.

Eesti kurlingu esinduskoondis valmistub eelseisvateks Euroopa meistrivõistlusteks, kus mängitakse B divisjonis. Eesmärgiks on jõuda jõuda A divisjoni ning selleks tuleb Eesti meeskonnal jõuda kahe parima hulka. Järgmiseks ettevalmistusturniiriks on kahe nädala pärast toimuv Praha MK-etapp.

Märksõnad
Tagasi üles