N, 30.03.2023

Ralliekspert: Jaapan võib Tänaku nimel soomlastest üle sõita

Christopher Krutto
Ralliekspert: Jaapan võib Tänaku nimel soomlastest üle sõita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Akio Toyoda võib tahta tuua Ott Tänakut Toyotasse. Tiimipealik Jari-Matti Latvala ei hakkaks koosseisu jällegist muutma, kuid see ei pruugi jaapanlasi väga huvitada.
Akio Toyoda võib tahta tuua Ott Tänakut Toyotasse. Tiimipealik Jari-Matti Latvala ei hakkaks koosseisu jällegist muutma, kuid see ei pruugi jaapanlasi väga huvitada. Foto: Yuya Shino/Reuters/Scanpix

Pühapäeval teatas rallisõitja Ott Tänak, et lõpetab Hyundaiga selle hooaja järel koostöö ning seetõttu on rallimaailma kuumimaks teemaks, kus eestlasest piloot oma karjääri jätkab. Ralliekspert Jari Ketomaa ütles samuti sõna sekka.

Ketomaa näol on tegu endise sõitjaga, kes on osalenud karjääri jooksul ka 42 MM-rallil. Kusjuures tema üheks kaardilugejaks on olnud ka Toyota praegune spordidirektor Kaj Lindström.

Soomlasest ralliekspert usub, et Tänak suundub pigem M-Sporti kui Toyotasse. «Ma ei näe võimalust, et Toyota tahab Tänakut. Tundub hull, et praegust dünaamikat tahetaks lõhkuda,» sõnas Ketomaa väljaandele MTV Uutiset.

Soomlase sõnul on Toyota töötajate arvamus Tänakust erinev: osale ta meeldib, teistele mitte. Ometi ei pruugi tiimipealikul Jari-Matti Latvalal Tänaku tiimi toomise või mitte toomise üle otsustusvõimet olla.

«Akio Toyodal (Toyota presidendil – toim.) on tugevad arvamused asjade suhtes ja kuidas ta tegutseda tahab. Nad vaatavad tulemusi, milleks sõitja võimeline on ja hindavad kiireid sõitjaid. Kui Jaapanis nähakse Tänakut tüübina, kes suudab nende üleolekut hoida, siis nad ei kuula Jari-Matti Latvalat või Kaj Lindströmi,» tunnistas Ketomaa.

Tema sõnul ei ole Latvalal ka kõige targem oma arvamust peale suruda, sest see võib tema enda töökoha löögi alla panna. «Kui Tänak läheb M-Sporti ja võidab MM-tiitli – mis on täiesti võimalik – ja Akio Toyoda tahtnuks teda oma tiimis näha, kuid siin Soomes otsustati teisiti, siis paneks see tiimi juhtkonna päris halba valgusesse,» seletas ekspert.

Kui Tänak peaks siiski Toyotaga liituma, siis ilmselt lahkuks tiimist Elfyn Evans, kelle leping lõpetataks aasta varem.

Märksõnad
Tagasi üles