L, 28.01.2023

Tõeline raudmees: hokitäht purustab võimatuna tundunud rekordi

Karl-Joosep Küngas
Tõeline raudmees: hokitäht purustab võimatuna tundunud rekordi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Phil Kessel.
Phil Kessel. Foto: Ethan Miller/Getty Images/AFP/Scanpix

Homme õhtul puruneb jäähokiliigas NHL üks imelisemaid rekordeid.

Homme peab järjekordse kohtumise NHLis Las Vegas Golden Knights, kelle ridades mängib ka ääreründaja Phil Kessel. Nimelt on see Kesselile juba 990. kohtumine järjest, mil ta mängu sekkub.

Sellega purustab ta eelmisel hooajal Keith Yandle'i püstitatud rekordi. Yandle jõudis väljakul käia 989 kohtumist järjest ning pani möödunud hooajal karjäärile punkti.

Kessel on viimased 13 aastat järjepidevalt väljakul käinud ning suutnud vältida raskemaid vigastus, haigusi või lihtsalt mängukeelde. 35-aastane ründaja jõuab ilmselt peagi 1000 järjestikuse mänguni. Seda rekordit on juba peaaegu võimatu üle lüüa.

Kesseli lähim ohustaja on Carlolina Hurrincanesi kaitsja Brent Burns, kellel on kirjas 684 kohtumist järjest. Nõnda peab ta vähemalt kolm hooaega veel pidevalt mängima, ent tegemist on juba 37-aastase mängumehega.

«Ma ei usu, et keegi selle rekordini enam jõuab. Keegi pole isegi lähedal mitte. Juba 1000 NHLi kohtumiseni on raske jõuda, rääkimata 1000 järjestikust NHLi mängu,» lausus NHLi ekspert Frank Seravalli Daily Faceoffi portaalile.

Märksõnad
Tagasi üles