Tarvas sai Lätis hirmsa koslepi

BC Tarvas.
BC Tarvas. Foto: Bc Tarvas Facebook

Eesti-Läti ühisliigas püsib endiselt võiduta kolm meeskonda. Üheks neist on Rakvere korvpalliklubi Tarvas, kes pidi viimases kohtumises tunnistama Läti Ülikooli 99:56 paremust.

Tarvase jaoks on alanud hooaeg tõsiselt üle kivide ja kändude. Esimeses viies kohtumises on suudetud reaalne lahing anda ainult Ventspilsile, kellele koduväljakul kaotati lõpuks 19 silmaga.

Täna püsiti Lätis kohaliku ülikooli vastu mängu ainult avaveerandi. Tarvas kaotas selle 15:24, ent mängu jätkudes hakkas kõik allamäge veerema. Poolajapausiks oli Läti Ülikool kohtumist juhtimas juba 33 punktiga (57:24).

Teine poolaeg kulges suuremas osas vormistamisena ning lõpuks teenis Läti Ülikool ülikindla 99:56 võidu. Võitjate edukaimana viskas lätlasest ääremängija Reinis Avontins 19 silma, Tarvase kasuks tõi Antun Maricevic 15 punkti. Parima eestlasena viskas Erik Kaasik 8 punkti.

Läti Ülikool teenis kolmanda kaotuse kõrvale kolmanda võidu, millega tõusis liigatabelis 11. kohale. Tarvas jätkab viie kaotusega eelviimasel positsioonil.

Eesti klubidest sai täna võidurõõmu maitsta KK Viimsi/Sportland, kes alistas võõrsil Valmiera meeskonna 83:71. Viimsi kangelaseks kerkiks Malik Toppin, kelle arvele jäi 26 punkti ja 11 lauapalli. Jorgen Rikberg toetas teda 16 silmaga.