40-aastane Kangur tegi Läti tippmeeskonna vastu hiilgava partii

Christopher Krutto
Kristjan Kangur.
Kristjan Kangur. Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti eile üks kohtumine, kui Läti tippklubi Ventspils alistas 90:76 Tallinna Kalev/Audentese.

Kalev/Audentes suutis skoori võrdsena hoida kuni kohtumise viienda minutini, kuid siis pääses Ventspils ette ja avaveerand võideti 23:19. Poolajaks oli lätlaste edu kerkinud juba 47:38 peale. Eesti klubi ei suutnud ka teisel poolajal hambaid näidata ning lõpuks tunnistas Kalev/Audentes konkurendi 90:76 paremust.

Üleplatsimeheks kerkis suurepärase mängu teinud 40-aastane Kristjan Kangur, kelle arvele jäi 20 punkti (kahesed 6/3, kolmesed 5/3, vabavisked 7/5), kaheksa lauapalli ja seitse resultatiivset söötu. Teda toetas 19 silmaga Rain Veideman.

Ventspilsi parimaks kerkis 19 punktiga Guntis Sipolins. Teda toetasid 18 silmaga Kristaps Mediss, 17 punktiga Ivan Gandia-Rosa.

Ventspils hoiab Eesti-Läti liigas kuue võidu ja ühe kaotusega teist kohta. Ühe võidu ja neli kaotust saanud Kalev/Audentes on 13. kohal.