Liverpool sai valusa kaotuse ja langeb liigatabelis üha tahapoole

Christopher Krutto
Liverpooli mängijad pärast valusat kaotust.
Liverpooli mängijad pärast valusat kaotust. Foto: OLI SCARFF/AFP/Scanpix

Liverpooli jalgpalliklubi pidi Inglismaa kõrgliigas tunnistama eile Leeds Unitedi 2:1 paremust.

Koduväljakul mänginud Liverpooli jaoks hakkasid asjad viltu vedama juba neljandal minutil, kui Rodrigo külalised juhtima viis. 10 minutit hiljem viigistas Mohamed Salah seisu. Avapoolajal rohkem väravaid ei löödudki.

Kohtumine oli suundumas viigiranda, kuid 89. minutil saatis Crysencio Summerville palli väljakuperemeeste võrku ja tõi Leedsile uhke võidu.

«See on minu ja mu pere jaoks tohutu hetk. Ma skoorisin Anfieldil, kas te suudate seda uskuda?» sõnas pühapäeval 21-aastaseks saanud Summerville Sky Sportsile.

See oli tähtis võit Leedsi jaoks, sest viimati saadi liigas võit alles augustis. Tänu sellele roniti tabelis 12 punktiga 15. kohale.

Viimastel aastatel Manchester City kõrval Inglismaa parim tiim olnud Liverpool on tänavu olnud suures hädas ning 12 mängu järel on neil neli võitu, neli viiki ja neli kaotust. Liigas hoitakse seetõttu 16 silmaga alles üheksandat kohta. See tähendab, et hetkel jäädakse välja isegi Euroopasse pääsu tagavatelt kohtadelt.