Linnamäe tõi Eestile FIA Mootorispordimängudelt esimese medali

Georg Linnamäe - James Morgan lõpetasid ralli kolmanda kohaga.
Georg Linnamäe - James Morgan lõpetasid ralli kolmanda kohaga. Foto: SRO / Nico Deumille

Georg Linnamäe / James Morgan võitsid Eestile FIA Mootorispordimängudelt esimese medali, saavutades rallil kolmanda koha. Kevin Pesur sai neljanda koha driftis ja Armin Raag krosskartide juunioride võistlusel

Mootorispordimängude rallivõistluse lõpetas medalikatse Paul Ricardi ringrajal, kuhu pääsesid iga klassi (Rally2, Rally4 ja Historic) kolm paremat. Selle iga klassi ühisstardist sõidetud katse tulemuse määras ka esikolmiku järjestuse. Rally 2 võitsid prantslased Mathieu Arzeno / Romain Roche (Škoda Fabia Rally2 Evo) 5,1 sekundiga hispaanlaste José Maria Lópeze / Borja Rozada (Hyundai i20 N Rally2) ees. Georg Linnamäe / James Morgan (Volkswagen Polo GTI R5) kaotasid neile 4,3 sekundit. Ajalooliste autode rallil võistelnud Marko Mättik / Arvo Maslenikov (VAZ-2101) katkestasid plokikaanetihendi purunemise tõttu, seisab autospordiliidu kodulehel.

Kevin Pesur (BMW M2) lõpetas driftivõistluse neljanda kohaga. Võitis lätlane Kristaps Blušs (BMW E92 Eurofighter), kes alistas finaalis Ali Makhseedi (Nissan 13.5) Kuveidist. Kolmanda koha sai poolakas Jakub Przygoński (Toyota GR86).

Krosskartide juunioride võistlusel sai Armin Raag (LifeLive) neljanda koha. Võitis Nathan Ottink Hollandist. Martin Juga (Speedcar) lõpetas krosskartide seenioride võistluse kuuenda kohaga, võitis prantslane David Meat (K3).

E-autospordis sai Juss Parek poolfinaalis 12. koha ning 20 osalejaga finaali ei pääsenud. Võistluse võitis James Baldwin Suurbritanniast.

Eesti tiim (Martaliisa Meindorf ja Jürgen Laansoo) pääsesid kartide vigursõiduvõistlusel veerandfinaali ja jätkavad võistlust pühapäeval. Erinevaid alasid kajastav otseülekanne algab kell 10.00 (Eesti aeg siin ja edaspidi).

Kartide sprindivõistlusel oli Mark Dubnitski juunioride arvestuses esimeses eelsõidus kaheksas ja teises kuues, Carmen Kraav seenioride konkurentsis vastavalt kümnes ja 17. Kardivõistlus jätkub pühapäeval.