Kalev/Cramo alistas kodusaalis tiitlikaitsja, võidurõõmu tundis ka Rapla

Kalev/Cramo tagamängija Martin Dorbek (palliga).
Kalev/Cramo tagamängija Martin Dorbek (palliga). Foto: Sander Ilvest

Paf Eesti-Läti korvpalliligas toimus täna Eesti klubide osalusel neli kohtumist. Võidulisa teenisid BC Kalev/Cramo ja Rapla Avis Utilitas.

Kalevi spordihallis toimunud Kalev/Cramo ja tiitlikaitsja Riia VEFI vahelise kohtumise avaveerand kulges võrdlemisi tasavägiselt, 24:21 Cramole. Teise veerandi võitis Kalev/Cramo kümne punktiga ning poolajapausile mindi 46:33 eduseisus.

Teise poolaja alguses suutis VEF vahet vähendada ning otsustavale veerandile mindi vastu 58:53 Kalevi juhtimisel. Lõpuks võttis Kalev/Cramo 76:64 võidu ja teenis Eesti-Läti liiga hooaja kolmanda võidu.

Wesley Van Beck viskas üleplatsimehena 21 punkti, eesti mängijatest oli suurim punktitootja Artur Konontšuk seitsme punktiga, lisaks noppis ta kuus laupalli.

Viimsi Forus spordikeskuses toimunud Viimsi Sportlandi ja Rapla Avis Utilitase matši saatus otsustati viimastel minutitel. Mängu vedas Viimsi, otsustava perioodi alguses oli nende edu koguni kümme punkti. Minut ja 19 sekundit enne lõpuvilet haaras Rapla juhtohjad, enam neid ei loovutatudki ning võeti 77:72 võit.

Tyler Shamar Cheese võiskas Rapla parimana 21 punkti ja võttis kuus lauapalli. Siim-Markus Post oli Viimsi resultatiivseim 17 punktiga.

Seni Eesti-Läti liigas edukaim Eesti klubi olnud Pärnu Sadam pidi tunnistama Läti Ülikooli 73:59 paremust. Robert Valge aitas pärnakaid 17 punktiga, võttis kolm lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu.

Keila KK sai ühe võidu kõrvale kolmanda kaotuse, kui jäi kodusaalis 81:87 alla Ogrele. Poolaja 34:50 kaotanud Keila sai teiselpoolajal kõvasti punktilisa, kuid Ogre kontrollis mängu lõpuni välja. Matej Radunic viskas Keila parimana 17 punkti.