VIDEO ⟩ Kullamäe tegi Leedus megamängu ja punktirekordi

Kristian Kullamäe.
Kristian Kullamäe. Foto: LKL

Eesti korvpallikoondislane Kristian Kullamäe tõusis Leedu kõrgliigakohtumises koduklubi Panevėžyse Lietkabelise suurimaks punktikogujaks, kui viskas 96:77 võidumängus Prienai vastu üleplatsimehena 25 punkti.

Lietkabelis pani võõral väljakul oma paremuse maksma juba esimese kümne minutiga, mis võideti 30:15. Teisel veerandil kasvatati edunumbreid veel ning poolajapausile mingi 19 punktilises edus.

Teisel poolajal oli mäng enamjaolt tehtud, sest Prienai enam ohtlikuks ei kujunenud. Kullamäe viibis väljakul pea 24 minutit, viskas 25 punkti (kaugvisked 4/7), noppis kuus lauapalli ning kogus 24 resultatiivsuspunkti. Tegemist oli eestlase kõige parema mänguga Leedu kõrgliigas seni.

Panevėžyse Lietkabelis on punktitabelis kolme võiduga kuuendal kohal, juhib kõik kuus mängu võitnud Kaunase Žalgiris.

Kolmapäeval läheb Lietkabelis koduväljakul püüdma teist võiti Eurocupil, kui külla sõidab Cluj-Napoca. Reedel kohtutakse Leedu kõrgliigas üheksandat kohta hoidva Kėdainiai Nevežisega.