N, 2.02.2023

Toyota president kinnitas, et Jaapani rallil näeb rajal nende uut ralliautot

Karl Mihkel Eller
Toyota president kinnitas, et Jaapani rallil näeb rajal nende uut ralliautot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toyota Yaris Rally1-auto kõrval peaks Jaapani autotootja rallimaailmasse astuma ka Rally2-autoga.
Toyota Yaris Rally1-auto kõrval peaks Jaapani autotootja rallimaailmasse astuma ka Rally2-autoga. Foto: PAU BARRENA/AFP/Scanpix

Kahe nädala pärast toimuval autoralli MM-sarja viimasel etapil Jaapanis saab esmakordselt rallirajal näha Toyota Yaris Rally2-autot, mille roolis sõidab neljakordne maailmameister Juha Kankkunen.

Toyota tegevjuht Akio Toyoda kinnitas portaalile Car Watch, et Kankkunen sõidab Jaapani MM-rallil GR Yaris Rally2-autoga Okazaki Citys toimuval laupäevasel viimasel kiiruskatsel.

«See on üsna raske lõik nii kruusal kui asfaldil ning seal on võimalus näha sõitmas legendaarset sõitjat,» ütles Toyoda. Kankkunen tegi show-esinemise ka Belgia MM-etapil, kui demonstreeris Toyota vesinikkütust kasutanud ralliautot. Jaapanis esitleb sama masinat seekord neljakordne maailmameister Tommi Mäkinen.

Soome meedia on varem kirjutanud, et Toyota on Jyväskyläs salaja arendanud Rally2-autot, et pakkuda järgmisel aastal konkurentsi WRC-klassis, kus praegu on teistest peajagu üle Škoda Fabia Rally2-auto.

Jaapani MM-ralli peetakse 10.–13. novembrini ja võistluskeskus asubki Toyota linnas, mis on saanud nime autotootja järgi. Toyota peaks võistlusega seoses avalikustama ka oma järgmise hooaja sõitjad.

Märksõnad
Tagasi üles