L, 28.01.2023

Rootsi saab talvise WRC-etapi kõrvale veel ühe kõrgetasemelise võistluse

Karl Mihkel Eller
Rootsi saab talvise WRC-etapi kõrvale veel ühe kõrgetasemelise võistluse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2020. aastal Rootsi talverallil Värmlandis.
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2020. aastal Rootsi talverallil Värmlandis. Foto: TT NEWS AGENCY/REUTERS/Scanpix

Rootsi rahvusringhääling (SVT) teatab, et Kesk-Rootsis Värmlandis, kus kuni 2020. aastani korraldati autoralli MM-etapp, toimub järgmisel suvel EM-etapp, mis kannab nime Royal Rally of Scandinavia.

Skandinaavia kuninglik ralli on plaanis pidada Värmlandi legendaarsetel ralliteedel. Kinnitamata andmetel toimub võistlus 7.–8. juulini, mis tähendaks, et Rootsi EM-etapp leiaks aset ilmselt nädal enne Rally Estoniat. Kui Eesti MM-etapp sõidetakse traditsiooniliselt juuli keskel, siis toimuks see 13.–16. juulini.

Aastakümneid toimus Rootsi talveralli Värmlandis, kuid sel hooajal korraldati MM-sarja ainus lumine etapp esimest korda Umeå ümbruses. Võistlusele otsiti uut korraldajat põhjast, et tagada etapiks korralikud talvised tingimused.

Ralli MM- ja EM-sarja kalendrid ootavad veel rahvusvahelise autoliidu mootorispordi nõukogu kinnitust. Alates sellest aastast on mõlemal sarjal sama eestvedaja ehk ettevõte WRC Promoter, mida toetab energiajoogifirma Red Bull.

Esialgse info järgi võisteldakse 2023. aasta EM-hooajal veel Portugalis, Itaalias, Hispaanias, Poolas, Lätis, Tšehhis ja Ungaris. Rootsi MM-etapp toimub teist aastat järjest Umeå piirkonnas ning toimub 9.–12. veebruarini.

Märksõnad
Tagasi üles