Korraliku sauna kütnud Kalev/Cramo alistas Keila kokkuvõttes 72 punktiga

Kalev/Cramo.
Kalev/Cramo. Foto: fiba

Eesti korvpalli karikavõistlustel kindlustas viimasena koha veerandfinaalis BC Kalev/Cramo, kes seljatas kaheksandikfinaalis KK Keila.

Avamängu Keila vastu 94:68 võitnud Kalev/Cramo pidas vaid viie päeva jooksul juba kolmanda kohtumise. Eesti suurklubil mingit märki väsimusest polnud ning korduskohtumises kostitati Keilat veelgi jõulisema koslepiga.

Kalevi spordihallis toimunud kohtumises haaras kodumeeskond kiiresti eduseisu ning võitis avaveerandi 30:19. Teisel veerandil kalevlaste eduseis aina paisus ning pikemale pausile mindi mulluse pronksiklubi 54:33 eduseisus.

Teisel poolajal otsustas Kalev/Cramo vastaste survestamist jätkata ning isukalt tegutsenud kalevlased teenisid lõpuks 103:57 võidu. Nõnda teenis Kalev/Cramo kahe mängu kokkuvõttes 72-punktilise võidu. Veerandfinaalis läheb Kalev/Cramo vastamisi Rapla Avis Utilitasega.

Võitjate poolelt säras vahetusest sekkunud Hugo Toom, kelle arvele jäi suurepärase visketabavuse juures 23 punkti ja 11 lauapalli. Seejuures noppis Toom ründelauast koguni seitse palli. Keila poolelt viskas Kaido Saks 16 silma.