Mehed seljataha jätnud eestlannad teenisid kindla etapi- ja tuurivõidu

Postimees Sport
Copy
Janika Lõiv (vasakul) ja Greete Steinburg.
Janika Lõiv (vasakul) ja Greete Steinburg. Foto: Erakogu

Hispaanias peetud maastikumaratoni mitmepäevasõidul Colina Triste (UCI S1) viimasel, neljanda etapil, pälvisid esikoha Janika Lõiv ja Greete Steinburg. Võit teeniti ka kokkuvõttes.

Viimasel etapil, mil oli pikkust 67 kilomeetrit, mõõdeti Lõivu ja Steinburgi võiduajaks kolm tundi, 28 minutit ja 11 sekundit. Esikoht teeniti kindlalt, sest teisena lõpetanud paar Maria del Pilar Fernandez ja Jessica Crus jäid eestlannadest maha pea 20 minutiga. Kolmandana lõpetasid Maria Isabel Felipe Davila ja Desiree Moya Navarrete (4:29.37), seisab pressiteates.

«Öösel olin natuke haigeks jäänud ja enesetunne ei olnud hommikul kõige parem,» tunnistas Lõiv peale võistlust. «Seega sain juba sõidu algusest kannatama hakata. Õnneks jalad tegid oma tööd ning öösel sadanud vihm oli raja pigem aeglaseks ja libedaks teinud, mis sobis mulle hästi. Liikusime täitsa kenas tempos ning püüdsime eesolevaid mehi aina kinni. Ühtegi viga ei teinud ning äpardusi ei juhtunud. Viimasel päeval oli see sõit vist kõige rohkem tasakaalus – mõlemad vedasime ja aitasime üksteist.»

Steinburg lisas: «Etapp oli radade mõttes pigem kiirem, samas eelneval õhtul sadanud vihm tegi osad laskumised ja kivisemad lõigud üpris libedaks. Eriti sõidu esimeses pooles, hiljem kuivatas välja tulnud päike radu märgatavalt. Sõidu algus oli mul väga raske, esimesel tõusul ei jõudnud väga meestega kaasa minna, aga juba peale esimest lühemat laskumist läks olek paremaks. Hakkasime järjest mehi püüdma ning ühel hetkel sõitsimegi suures meeste pundis. Kuna aga profiil oli eelneval päeval selgeks õpitud, siis teadsime, millal peaks tõusud läbi saama. Ühel tõusul läks Janika ette ja mina rippusin sabas ning kõik mehed jäid maha. Viimase osa tulimegi pigem kahekesi tööd tehes. Koostöö sujus väga hästi ja oleme õnnelikult võitjatena finišis.»

Eestlannad võitsid kõik neli etappi.

Tagasi üles