Ainsana võiduta jätkav Tarvas andis Eesti-Läti liiga viimase vastu rumalalt mängu käest

Jarmo Jagomägi
, Reporter
BC Tarvas pole tänavu võitu kirja saanud.
BC Tarvas pole tänavu võitu kirja saanud. Foto: Anna Polegenko/estlatbl.com

Eesti-Läti korvpalliliigas on vaid üks võiduta tiim, BC Tarvas. Lääne-Virumaa võistkond pidi võõral väljakul tunnistama enne tänast viimast kohta hoidnud Valmiera 87:79 paremust.

Kohtumise eel olid mõlemad kuival. Tarvale andis 18 meeskonna konkurentsis edu, 17. koha vaid veidi parem korvide suhe: -223 vs. -214.

Kaitses agressiivselt tegutsenud Valmiera pääses juhtima 7:0 ja 15:2, avaveerand võideti 30:10. Halvimal juhul kasvas vahe 24-punktiliseks. Teisel neljandikul sai Tarvas küll veidi mängu sisse, ent pikale pausile mindi 26:47 kaotusseisus.

Vaheaja järel tuli platsile hoopis teise näoga tiim. Vaido Rego hoolealused parandasid oluliselt kaitsemängu ja vähendasid vahe üsna nobedalt ühekohaliseks. Hoogsalt jätkates pääseti neljandal veerandajal ka esimest korda ette. Kui kellale jäi 26 sekundit juhiti Erik Kaasiku kolmese järel 69:64. Paraku polnud mäng tehtud.

Õnnestunud visete ja kaitses tehtud vigade abil jõudis Valmiera kolme silma kaugusele. Viimasel rünnakul tormas Niks Salenieks üle väljaku ning sopsaski kaugviske. Selle asemel, et Tarvas võinuks vastase kindlalt maha võtta, ootas ees hoopis lisaaeg.

Nagu sageli tavaks, oli siis eelis juba taganttulijal. Lisaajal pani Valmiera oma paremuse kindlalt maksma. Viie minutiga kostitati Tarvast 16 punktiga.

Võitjate kangelaseks tõusis Salenieks, kes ülitähtsa kolmese kõrval kogus üleplatsimehena 29 silma. Tarva poolelt tõid Jan Razdevsek ja Antun Maricevic võrdselt 14 punkti.