Jarmo Jagomägi
, Reporter
Siim-Sander Vene (paremal) matšis Bakken Bearsi vastu.
Siim-Sander Vene (paremal) matšis Bakken Bearsi vastu. Foto: fiba

Korvpalli Meistrite liigas alistas Siim-Sander Vene koduklubi Jeruusalemma Hapoel võõrsil 72:71 Aarhusi Bakken Bearsi. Eesti koondise kapteni esitus jäi isiklikus plaanis paraku taas kahvatuks.

Kodus mänginud Taani klubi alustas selgelt paremini. Avaveerand võideti 19:12 ning parimal juhul pääseti ette 11 punktiga. Poolajaks suutis Hapoel vahe aga tagasi 7 peale vähendada.

Vaikselt, kuid kindlalt, hiilisid külalised lähemale ning kolmanda neljandiku lõpus pääseti esimest korda ette. 2.48 enne lõpuvilet viis Levi Randolphi kolmene Hapoeli juba kuuega juhtima, ent mäng polnud veel tehtud.

Võidelnud Bakken Bears jõudis mitmel korral vaid punkti kaugusele ning kui kellale jäi 6,5 sekundit viis Skyler Bowlin keskpositsioonilt nad taas juhtima. Minutilise mõttepausi järel lõpetas Hapoeli kannatliku rünnaku pealtpanekuga Mareks Mejeris. Vastased said veel oma poolelt peale visata, ent pall lendas lootusetult mööda.

Viimasest kahest Iisraeli liiga matšist välismängijate piirangu tõttu eemale jäänud Vene teenis täna pingilt sekkudes veidi üle 11 minuti. Paraku oli meie mehel kehv viskepäev: mööda läksid kõik viis teele saadetud palli (neli kolmest, üks kahene). Positiivsele poolele võib kanda kaks lauada ja resultatiivse söödu.

Vene oli liimist lahti ka 19. oktoobril peetud Meistrite liiga matšis. Siis jäi ta samuti nullile Ludwigsburgi vastu, mööda läks neli kaugviset.

Hapoel sai kaotuse kõrvale teise võidu. E-grupis tõusti esimeseks, ent seni kaotuseta püsival Ludwigsburgil on üks mäng varuks.