R, 9.12.2022

Jalga vigastanud Orav: raginaid kuuldes mõtlesin esimese hooga, et mispidi see üldse otsas on

Karl Juhkami
, reporter
Jalga vigastanud Orav: raginaid kuuldes mõtlesin esimese hooga, et mispidi see üldse otsas on
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Selver/TalTechi mängijad ja taustajõud.
Selver/TalTechi mängijad ja taustajõud. Foto: Facebook @TalTechVolleyball

Tartu Bigbanki ja Tallinna Selver/TalTechi vahelist võrkpallitrillerit nädalavahetusel jäi paraku varjutama kolmandas geimis Oliver Oravaga juhtunu. Nimelt maandus nurgaründaja blokki hüpates õnnetul kombel teisel pool võrku viibinud Taavet Leppiku jalale ning tegi seeläbi tõsiselt liiga enda jalale.

Kui Selver/TalTechi põhipommitajalt kolm päeva hiljem olukorra tõsiduse üle uurida, kostab ta esimese hooga nõutult: «Ei tea, mis seis on.»

Nimelt viidi Orav kohtumiselt küll otse EMOsse, kuid seal tehtud luupildi põhjal oskasid arstid öelda vaid üht: luu otseselt katki pole. «Nemad ütlesid, et luu paistab terve, mis tähendab siis, et see kas käis väljas ja läks paika tagasi või läks katki midagi muud,» sõnab nurgaründaja.

See, et midagi siiski katki on, on tema sõnul siiski enam kui kindel. «Mul on varem ka hüppeliigesed mõlema jalaga korduvalt väljas käinud, kuid praegu tundub see ikkagi üks kehvemaid, mis on juhtunud. Kui see juhtus, siis ma isegi ei saanud aru tegelikult, et maandusin kellegi jalale, vaid kuulsin ainult posu raginaid, mis enda jalast läbi käisid. Ja ütleme nii, et esimene mõte, mis pärast nende raginate kuulmist peast läbi käis, oli see, et mis pidi see jalg nüüd otsas on.» 

Video Orava vigastusest:

Praegu ootab Orav MRT- ehk magnetresonantstomograafia uuringut. «Kohe pole mõtet seda teha, sest tursed on nii suured, et ega sealt pildilt midagi asjalikku välja ei loe. Aga selge see, et neid uuringuid sidemete ja muu taolise pärast on vaja teha. Mis täpselt juhtus, on praegu raske öelda, kuid samas on jalg iga päevaga siiani ainult paremaks läinud,» püsib ta siiski optimistlik.

Selge on see, et selle nädalavahetuse kodumängudest, kus Selver/TalTech võõrustab esmalt Ezerzemet ja seejärel Jekabpilsi, jääb Orav eemale. Liigselt ei tasu lootusi hellitada ka järgmise nädala Võru Barruse ja RTU duellide suhtes.

Balti liiga tabeliseis.
Balti liiga tabeliseis. Foto: Balti liiga

Ent edasi? Novembri kolmas nädal möödub Selver/TalTechil õnneks karikamängude tähe all ning esiliigas palliva Tallinna Ülikooliga madistades polegi – jõuvahekordi arvestades – Oravat otseselt vaja. Teine mängudering lõppeb pealinna volleklubi jaoks 27. novembril, mil sõidetakse külla Pärnule.

«Põhimõtteliselt võib juhtuda, et olen tõesti juba kahe nädala pärast platsil,» sõnab Orav. Ent lisab seejärel kohe otsa musta stsenaariumi: «Või siis on mu hooaeg juba läbi. Ootame MRT-aja ära, siis oleme targemad. Kahe nädala jooksul võiks asjad selgemaks saada.»

Kui põhiturniiri kohtumised polegi Orava ja Selver/TalTechi jaoks otseselt elu ja surma duellid, siis asjaolude õigel kokkulangemisel ootab neid 17. detsembril ees Eesti karikafinaal. Tolles kohtumises läheks nurgamehe tulejõudu juba kindlasti tarvis.

Orava asendajana on peatreener Andres Toobalil kasutada lätlane Eduards Stiegelis, kes seni täitnud ka esimese vahetusmehe rolli, või 17-aastane Tristan Täht.

Kohtumises Bigbankiga said võimaluse ennast näidata mõlemad ning paremini sai oma ülesannetega hakkama Robert Tähe väikevend.

«Lätlasel olid küll mõned head liigutused, kuid samas ka palju vigu. Täht sekkus jällegi hästi. Rünnakul oli tal küll keeruline (kuuest tõstest lõi punktiks ühe ehk 17 protsenti – K.J.), ent vastuvõtul hoidis ta hästi (33 protsenti – K.J) ja tegi ka mõned enam-vähem servid,» tunnustas peatreener noort mängumeest pärast kohtumist.

Andres Toobal.
Andres Toobal. Foto: Facebook @TalTechVolleyball

Samas rõhutas Toobal, et ta ei eeldagi, et emb-kumb vahetusmees oleks võimeline Oravat, kes toonud tänavu keskmiselt 12 punkti mängus, üks-ühele asendama. «Ma ei ootagi neilt, kes appi tulevad, et nad mängu ära teevad, vaid lihtsalt asjade ärahoidmist. Kõikvõimalikud vead meie mängu praegu ei sobitu, vaid meil tuleb hoida palli võimalikult pikalt mängus, kuni saame hea lahenduse,» sõnas juhendaja.

Orav on senise kuue kohtumisega (21 geimiga) toonud Balti liigas 72 punkti, millega on Selver/TalTechi resultatiivselt kolmas mängija. Ettepoole jäävad teine nurgamees Rauno Tamme (74 punkti, ent seda 26 geimiga) ja diagonaalründaja Jan Markus Üprus (99 punkti, seda 25 geimiga).

Märksõnad
Tagasi üles