Resultatiivne Kullamäe vedas koduklubi eurosarjas magusale võidule

Kristian Kullamäe.
Kristian Kullamäe. Foto: LKL

Korvpalli EuroCupis sai teise võidu kirja Kristian Kullamäe koduklubi Panevėžyse Lietkabelis, kui koduväljakul oldi 89:84 üle Rumeenia tippklubist Cluj-Napoca CS Universitateast. Eestlasel oli taas suur roll meeskonna võidus.

Kohtumine Leedus kujunes väga pingeliseks algusest lõpuni. Kerget initsiatiivi hoidis just Lietkabelis, kes veerandaja viimastel minutitel alati eduseisu haaras. 3.15 enne normaalaja lõppu oli tablool kodumeeskonna 79:70 juhtnumbrid ning kõik näis nende tahtmist mööda minevat. Mitme tabava viskega jõudis Cluj-Napoca veel kolme silma kaugusele, ent vabavisetel kindlat närvi näidanud Kullamäe kustutas rumeenlaste lootused.

Eestlasest tagamängija arvele jäi peaaegu 23 minutiga 14 punkti, kaks lauapalli ja kolm korvisöötu. Võitjate resultatiivseim oli taaskord Jamel Morris 24 silmaga, Zeljko Sakic toetas 16 punktiga. Rumeenia klubi suurimaks korvikütiks kerkis brasiillane Leonardo Meindl 22 punktiga.

Lietkabelis teenis turniiritabelisse teise võidu kahe kaotuse kõrvale. Sellega kerkiti hoobilt A-alagrupis üheksandalt positsioonilt kuuendaks.