M-Spordi pealik pani Tänaku võimaliku liitumise teemal mängima vana plaadi

Christopher Krutto
Copy
M-Spordi tiimipealik Richard Millener.
M-Spordi tiimipealik Richard Millener. Foto: M-Sport/Facebook

Kataloonia ralli järel teatas Ott Tänak, et lahkub Hyundaist. Seejärel on spekuleeritud, kus eestlane lõpetada võiks ja M-Spordi tiimipealik Richard Millener sõnas, et võtaks Tänaku tiimi küll, aga…

Tänak kinnitas teadaandes, et tegu on tema isikliku otsusega ning ta vajab uut väljakutset. 2019. aasta maailmameistrit on paari pandud nii M-Spordi kui ka Toyotaga. Kui viimase tiimipealik Jari-Matti Latvala eestlast tiimis pigem ei näeks ning jätaks samaks tänavu kaks MM-tiitlit toonud sõitjate koosseisu, siis M-Sport võtaks meie mehe tagasi küll. Ainult raha selleks ei paista olevat.

«Reaalselt hinnates on ta suhteliselt kallis valik. Oleks kindlasti tore, kui ta meie tiimiga liituks, aga seda ellu viia on keeruline,» sõnas Millener Rallit.fi-le antud intervjuus.

Hyundai ja Toyota puhul on tegu tehasetiimidega, millel on taga suur rahaline tugi. M-Sport saab küll Fordilt tuge, kuid sellest hoolimata on tegu eratiimiga, mille eelarve on tunduvalt väiksem.

«Kas tal oleks tark tulla tiimi, mis ei saa talle tulevikuks samasuguseid väljavaateid pakkuda kui tehasetoega tiim? Ainult tema saab sellele vastata,» ütles Millener. «Meil on veel aega järel, aga igal juhul oleks piisava eelarve leidmine meie jaoks suur väljakutse.»

Tänaku sõidab viimase ralli Hyundai eest järgmisel nädalavahetusel Jaapanis.

Tagasi üles