Kalev/Cramoga konkureerival Joonas Riismaal ja Brindisil on selg vastu seina

Joonas Riismaa (hallis).
Joonas Riismaa (hallis). Foto: fiba

Korvpalli Europe Cupis Eesti pronksiklubi BC Kalev/Cramoga ühte alagruppi kuuluval Joonas Riismaa koduklubil Brindisel on selg vastu seina.

Kalev/Cramoga sarnaselt lõpetasid Brindis ja Kiievi Budivelnik avavooru kahe võidu ja ühe kaotusega. Nõnda saavad omavahelised lahingud selles kolmikus väga otsustavaks.

Avavoorus just Budivelnikule kaotanud Brindis pidi Ukraina klubi paremust tunnistama ka korduskohtumises. Sedapuhku oli Ukraina meeskonna võidunumbriteks 93:83. Budivelnik pani võidule aluse viimase veerandaja keskpaigas, mil 11:0 vahespurdiga 14silmane eduseis kätte võideldi.

Budivelniku eest säras 30-aastane Johnny Berhanemeskel, kelle arvele jäi koguni 31 punkti. Archie Goodwin ja Jerai Grant toetasid teda vastavalt 17 ja 14 silmaga. Brindise kasuks viskas NBA kogemusega Ky Bowman 27 silma. 15 minutiks väljakule usaldatud Riismaa arvele kogunes kaheksa punkti.

F-alagrupis on seis väga põnev. BC Kalev/Cramo hoiab kolme võidu ja ühe kaotusega esikohta. Sama saldoga paikneb Budivelnik teisel real ning kolmas on kahe võidu ja kahe kaotusega Brindis. Endiselt püsib võiduta Gröningeni Donar.

Nõnda on Riismaa koduklubil selg täielikult vastu seina ning edasipääsuks vajatakse viimasest kahest kohtumisest ainult võite. Seejuures saab väga otsustavaks alagrupiturniiri viimane kohtumine Kalev/Cramoga.