L, 28.01.2023

Neljakordse olümpiavõitja avameelne autobiograafia: suitsetasin noorena kanepit

Toimetas Karl Juhkami
Neljakordse olümpiavõitja avameelne autobiograafia: suitsetasin noorena kanepit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dario Cologna.
Dario Cologna. Foto: MATHIAS BERGELD via www.imago-images.de

Neljakordsest olümpiavõitjast Dario Colognast ilmus hiljuti raamat, kus 36-aastane endine tippsuusataja räägib ausalt oma sporditeest.

Kui šveitslase triumfid – neli olümpiakulda, üks MM-kuld ja kaks MM-hõbedat ning neli MK-sarja üldvõitu – on teada pea kõikidele spordisõpradele, siis Cologna nooruspõlvega on lugu sootuks teine. 

See muutub mõistagi pärast raamatu lugemist, sest seal tunnistab suusaäss ausalt, et enne armastatud ala juurde jõudmist tõmbasid teda kõikvõimalikud elupahed. 

«Kui olin 16-aastane, suitsetasin palju kanepit. Olen juba kord selline. Inimene kellele meeldib kõike katsetada ja kergelt mässajaliku iseloomuga. Õnneks suutsin ma seejärel suunata oma fookuse spordile ja suuta seeläbi kõikidele kiusatustele vastu panna,» vahendab Ski Nordique raamatus kirjutatut.

See ei tähendanud siiski, et ta edaspidigi munga elu elas. Kui sõbrad ikkagi pidu pidasid, läks välja ka Cologna. Lihtsalt tänu spordile oskas ta  piiri pidada. Sama kehtivat ka toidulaua taga.

«Olen alati head toitu nautinud. Ma pole kunagi olnud askeetlik. Võistlushooajal sõin friikartuli asemel lihtsalt risotot ja jätsin näiteks magustoidu vahele. Mõned mu konkurendid olid äärmuslikumad ja sõid hommikusöögiks seevastu salatit,» lausub ta.

Ühtlasi räägib Cologna raamatus seksist. Kui üldiselt ringleb arusaam, et võistluseelne seksuaalvahekord pärsib meeste hilisemat sooritust, siis tema seda meelt pole. «Seks ei muuda sooritust halvemaks ega paranda seda. See viib lihtsalt keskendumise mujale, mistõttu on fookuse hoidmiseks kasulikum, kui partnerid võistluspaikades ei viibi.»

Märksõnad
Tagasi üles