Soomlasest F1 etapivõitja plaanib järgmisel aastal osaleda rallimeistrivõistlustel

Karl Mihkel Eller
Copy
Heikki Kovalainen (vasakul) ja Kimi Räikkönen 2008. aastal.
Heikki Kovalainen (vasakul) ja Kimi Räikkönen 2008. aastal. Foto: SHAUN CURRY/AFP/Scanpix

Endine F1 sõitja Heikki Kovalainen teeb järgmisel nädalal ralli MM-sarja debüüdi Jaapani rallil. Tänavu tõusva päikese maa rallimeistriks kroonitud 41-aastane soomlane kolib tagasi Soome, kus tahab järgmisel aasta kaasa teha kohalikel meistrivõistlustel.

Aastaid Abu Dhabis elanud Kovalainen kolib tagasi sünniriiki. Üheks põhjuseks on tema põhitöö Viaplay F1 otseülekannete eksperdina, kuid lisaks tahab ta osaleda Soome ralli meistrisarjas.

«Läbirääkimised on veel käimas, kuid loodan, et juba varsti saan teile midagi järgmise aasta plaanidest rääkida,» ütles Kovalainen Iltalehtile.

Sel nädalal võttis ta ette teekonna Jaapanisse, et osaleda elu esimesel MM-rallil. WRC2 klassis Škoda Fabia Rally2-autoga startival Kovalainenil on Jaapani asfaldirallidelt palju kogemusi ning kuigi ta ei arva et konkureeriks MM-etapil võidu nimel, siis tahab ta kõrgete kohtade jagamises kaasa rääkida.

«Alati tahad saavutada parima võimaliku tulemuse. See on natuke põnev ja meenutab aegu F1 nädalavahetustel. Nüüd tuleb jälgida, et üle ei keskenduks ja kohe avakurvis rajalt välja ei kihutas,» naeris Kovalainen.

Kovalainen sõitis vormel 1 sarjas aastatel 2007-2013. Tema ainus võit pärineb 2008. aasta Ungari Grand Prixilt, mil kuulus McLareni meeskonda.

Märksõnad

Tagasi üles