Kodusaalis esmakordselt võidurõõmu tundnud Keila saatis lätlased noruspäi koju (1)

Keila peatreener Peep Pahv hoolealustele näpunäiteid jagamas.
Keila peatreener Peep Pahv hoolealustele näpunäiteid jagamas. Foto: Rasmus Pitkänen/Keila KK esindusmeeskond

Sel hooajal Eesti-Läti ühisliigas debüteeriv KK Keila teenis hooaja teise võidu, kui koduväljakul alistati Valmiera 104:96.

Keila tuli tänasele kohtumisele vastu selgelt eesmärgiga noppida hooaja esimene võit kodusaalis. Seni oldi valusalt kodus jäädud alla nii Pärnule kui ka Ogrele. Liigatabeli eelviimasel kohal asuv Valmiera suruti aga jõuga ära.

Avaveerand kuulus Keilale 26:20, ent poolajapausiks oli edu ainult kolm silma. Viimasele veerandile mindi vastu kodumeeskonna 77:68 eduseisus ning lõpuks võeti kaheksa punktiga võit.

Peep Pahvi hoolealused panid enda paremuse maksma viimase veerandaja viimastel minutitel, ent tegelikult võinuks mäng oluliselt kergemalt Eesti klubi poolele kalduda. Nimelt võtsid Keila mängijad koguni 19 ründelauapalli ning sundisid vastaseid 20 pallikaotust tegema, tehes seejuures 11 vaheltlõiget. Valmiera hoidis siiski end vee peal kaugvisetega, mida tabati 55-protsendiliselt.

Võitjate edukaimana keskmängija Matej Radunic 31 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. Kristen Kasemets ja Marcis Vitols toetasid teda 19 silmaga. Valmiera edukaim oli 22 punkti toonud Tervell Tyshawn Beck.

Keila kerkis kahe võidu ja kolme kaotusega liigatabelis 12. positsioonile. Ühe võidu kõrvale juba seitsmenda kaotuse teeninud Valmiera jätkab 15. ehk eelviimasel kohal.