Rongi alt välja tulnud Žalgiris murdis pöörase lõpuspurdiga maha Saksamaa tippklubi

Edgaras Ulanovas.
Edgaras Ulanovas. Foto: Erikas Ovčarenko/Scanpix

Korvpalli Euroliigas teenis hooaja kolmanda võidu Kaunase Žalgiris, kui koduväljakul alistati Saksamaa tippklubi Berliini Alba 88:81.

Kaunases toimunud kohtumist alustasid paremini külalised, kes tulid enda neljandat võitu jahtima. Koguni viis kaugviset tabanud Alba võitis avaveerandi 25:12. Teisel veerandajal jätkus sakslaste pidu ning korra oldi juhtimas juba 20 punktiga. Avapoolaja viimastel minutitel sai Žalgiris enda mängu paremini käima ning pikemale pausile mindi Alba 44:32 eduseisus.

Kolmandal veerandajal suutis kodumeeskond oluliselt rohkem võidelda ning lõpuks vähendati vahe ühekohaliseks. Viimasele veerandile mindi ikkagi Alba 61:54 juhtimisel. Otsustaval neljandikul hakkasid Leedu klubi kaugvisked tabama. Keenan Evansi neli järjestikust kolmest viisid Žalgirise 71:70 juhtima. Viimastel minutitel võttis ohjad enda kätte kapten Edgaras Ulanovas, kelle üheksa järjestikust punkti vormistasid lõppseisuks 88:81.

Võitjate edukaimaks korvikütiks kerkiski lõpuks Ulanovas, kelle kontosse jäi 21 punkti. Evans toetas teda 15 ja Rolands Šmits ning Ignas Brazdeikis võrdselt 14 silmaga. Alba parimana viskas Jaleen Smith 14 punkti.