Eesti-Läti liigast läksid koondisepausile võidukalt vastu Viimsi, Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool

Postimees Sport
Copy
Kalev/Cramo mängijad (valgetes särkides).
Kalev/Cramo mängijad (valgetes särkides). Foto: Sander Ilvest

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti Eesti klubide osalusel laupäeval neli kohtumist. Võidurõõmu said maitsta Viimsi/Sportland, BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Tegemist oli viimaste kohtumistega enne koondisemängude akent.

Punktitabelis Eesti klubidest kõige kõrgemat kohta hoidev Viimsi alistas võõrsil Läti Ülikooli 82:64 (19:18, 23:19, 23:6, 17:21). Malik Toppin oli 26 punktiga konkurentsitult üleplatsimees, lisaks noppis ta üheksa lauapalli. Egert Haller viskas kümme ja Siim-Markus Post kaheksa punkti.

Viimsi on viie võidu ja kolme kaotusega punktitabelis viies, ettepoole jäävad vaid ainsana täiseduga jätkav Ukraina klubi Prometei, lisaks Ventspils, Liepaja, ja Riia VEF.

Eesti meister Pärnu Sadam pidi kodusaalis tunnistama VEFi üleolekut 63:71 (15:21, 18:15, 16:15, 14:20). Kuigi võõrustajad jäid teisel veerandajal vahepeal kümne punktiga taga, siis kolmanda veerandi keskel mindi korraks juhtima. Liidriohjad haarati hetkeks ka neljanda veerandi alguses, kuid lõpuks tuli tunnistad VEFi paremust.

Troy Barnies viskas Pärnu parimana 14 punkti, Robert Valge ja Mihkel Kirves lisasid 13 ja Sverre Aav 11 punkti. Pärnu on kolme võidu ja sama paljude kaotustega 11. kohal.

Tartu Ülikoolil ei tekkinud probleem BC Tarvasega, Lääne-Virumaa klubi alistati 98:76 (25:19, 32:22, 23:19, 18:16). Andrii Voinalovõtš Tartu eest viskas 24 punkti ja võttis seitse lauapalli. Märt Rosenthalil jäi napilt puudu kolmikduublist. Ta viskas 16 punkti, andis üheksa resultatiivset söötu ja noppis sama palju lauapalle. Tarvase parimana jäi Jan Razdevseki arvele 15 punkti. Tartu on paremuselt teine Eesti klubi ning on viie võidu ja kolme kaotusega kuues.

Kalev/Cramo alistas võõrsil Rapla Avis Utilitase 79:67 (20:6, 20:21, 20:23, 19:19). Rapla jäi enne poolajapausi 13 punktiga maha, suutis seda küll maha lihvida, kui pealinnaklubi hoidis mängu oma kontrolli all.

Kalevi poolel hullas Wesley Van Beck, kes viskas 27 punkti, võttis üheksa lauapalli ja andis viis resultatiivset söötu. Hugo Toomi arvele jäi 13 punkti ja kaheksa lauapalli. Raplat ei päästnud Obrad Tomici 19 punkti ja 13 lauapalli. Marek Ruut viskas üheksa punkti, võttis kolm lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu.

Kalev/Cramo on kolme võidu ja kahe kaotusega punktitabelis kaheksas. Rapla on pidanud rohkem mänge, neil on neli võitu ja kolm kaotust ning hoitakse üheksandat kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles