Jarmo Jagomägi
, Reporter
2015. aastast ametis olev Jürgen Klopp tüüris Liverpooli 250. võiduni.
2015. aastast ametis olev Jürgen Klopp tüüris Liverpooli 250. võiduni. Foto: DAVID KLEIN/REUTERS/Scanpix

Inglismaa jalgpalli meistriliigas peeti mitu põnevat matši. Londoni derbis alistas Arsenal võõrsil 1:0 Chelsea, hooaega kohutavalt alustanud Liverpool sai 2:1 jagu Tottenhamist.

Arsenal tõestas taas, et nendega tuleb tiitliheitluses vägagi arvestada. Kuigi Mikel Arteta hoolealuste ülekaal polnud skoorilist suur, hoiti võõral väljakul mängu üle kontrolli. Matši ainsa värava lõi Gabriel Magalhães 63. minutil.

Ühe viigi ja kaotuse kõrvale 11. võidu saanud Arsenal tõusis taas tabeli tippu, Manchester Cityt edestatakse kahe silmaga. Muide, Londoni sats jõudis Premier League'is viimati nelja parema hulka hooajal 2015/16, mil lõpetati teisena.

Eelnevas kahes voorus tabeli lõpuotsa tiimidelt Leedsilt ja Nottinghamilt lüüa saanud Liverpool tegi korraliku vigade paranduse.

Võidule valati vundament esimese 40 minutiga, kui Mohamed Salahi tabamustest pääseti 2:0 ette. Teise poolaja keskel lõi Harry Kane küll ühe tagasi, ent Tottenhami see kaotusest ei päästnud.

Õhtu oli eriline Jürgen Klopile. 2015. aastast ametis olev sakslane sai Liverpooliga kirja 250. võidu.

Vaatamata sellele pole Liverpooli seis kiita. Nelja viigi ja kaotuse kõrvale teeniti alles viies võit. 19 punkti annavad tabelis kaheksanda koha. Arsenalist lahutab 15 silma.