Eesti autosportlane lõpetas hooaja kuulsal ringrajal poodiumikohaga

Postimees Sport
Copy
Martin Rump Nürburgringil.
Martin Rump Nürburgringil. Foto: 1VIER

Võidusõitja Martin Rump pani tänavuse aasta võistlustele punkti legendaarsel Nürburgringil Saksamaal. Team Sorg Rennsport võistkonna koosseisus lõpetas ta nelja tunni sõidu teisel kohal.

Kvalifikatsioonis omas klassis kiireimat ringiaega näidanud Rump oli kogu nädalalõpu heas hoos, seisab pressiteates.

Kuigi nelja tunni pikkuse võistlussõidu lõpetas Team Sorg Rennsport (Porsche 718 Cayman GT4) lõpuks CUP3 klassis teisena, näitas eestlane ka võistlussõidus oma klassi kiireimat ringiaega. Võistluse koguajast jäi Rumpi kanda tund ja 40 minutit. Absoluutarvestuses lõpetas Team Sorg Rennsport üheksandana, kokku finišeeris 65 autot.

«See oli hea viis, kuidas hooaeg lõpetada. Kvalifikatsiooni võit ja kiireim ring. Tegin omalt poolt väga hea esituse ja jään sellega rahule,» rääkis Rump. «Esikohast jäi küll lõpuks pool minutit puudu, ent suutsime end siiski tiimina realiseerida ja olime kiireim auto rajal.»

Kuigi eestlase põhifookus läks tänavu Euroopa Le Mansi sarjale (üldarvestuse kuues koht) ja ka Le Mansi 24 tunni sõidule, andis Nürburgringi sarjas osalemine võimaluse veelgi enamatel nädalalõppudel heas konkurentsis kätt soojas hoida.

«Selles sarjas oli minu jaoks kõige olulisem teenida rajaaega ja lihvida vilumust maailma kõige keerulisemal ringrajal. See sari oli minu jaoks väga hea lisandus ELMSi kõrvale ja aitas mind edasi. Usun, et sellest kogemusest tulevad järgmised võimalused,» lisas Rump. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles