P, 27.11.2022

BLOGI ⟩ 2:0 ette pääsenud Bigbank naaseb Slovakkiast ikkagi kaotusega

Karl Juhkami
, Prešov
2:0 ette pääsenud Bigbank naaseb Slovakkiast ikkagi kaotusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Bigbank võrkpalliklubi.
Tartu Bigbank võrkpalliklubi. Foto: SK Duo

Valitsev Eesti võrkpallimeister Tartu Bigbank avas täna oma eurohooaja, kui jäi Challenge Cupi avaringis 2:3 (25:22, 25:23, 24:26, 20:25, 10:15) alla Prešovi Mirad Unipole.

Peatreener Alar Rikberg oli pärast mängu äraütlemata pettunud ega osanud kaotuses esimese hooga midagi positiivset näha. «Kaks võidetud geimi on ainus positiivne, mis näitab, et kordusmäng kodus pole lootusetu. Kuid nii, nagu täna, ei tohi mängida. Tõesti tahaks meeste kohta halvasti öelda, kuid ei hakka seda tegema. Ma ei tea miks, aga mõistus jäi täna millegipärast kõigil maha,» lausus juhendaja.

Mis puudutab kaht võidetud geimi, siis polnud peatreeneri silme läbi needki ilusad. «Meil oli sealgi lihtsalt õnne, kuna nad ei mänginud oma taset siis välja. Kolmandast alates aga mängisid ja see, et me kolmandaski korra järgi jõudsime, oli läbi õnne. Kahju, et see ära libises, sest neljandas ja viiendas meil enam võimalust polnud.»

Bigbanki resultatiivseim oli euromängus diagonaalründaja Matej Šmidl, kes tõi 20 punkti (efektiivsus +10, rünnak 47%), Timo Lõhmus toetas teda 15 (+4, 32%) ja Taavet Leppik ning Mart Naaber 12 silmaga.

Vastaste leeris särasid Lukaš Smolej ja Erik Gulak, kes tõid vastavalt 26 ja 22 punkti.

Enne mängu:

Kui Tartu Bigbank on tänavu koduliigas kaotusekibedust tundud vaid korra, siis Prešovil Slovakkias nõnda hästi läinud pole. Viie kohtumise järel on neil tabelis kirjas kõigest kaks võitu, millega hoitakse kuuendat ehk eelviimast kohta. 

Bigbanki peatreener Alar Rikberg ütles vastase kohta, et tegu on nendega üsna sarnasel tasemel meeskonnaga. «Midagi lihtsat pole, olen nende hooaja kõik mängud üle vaadanud ja meeskond koosneb ehk laiemale publikule tundmatutest nimedest, ent seal on kas Slovakkia koondises mängivad või koondise piiril olevad mehed ehk kvaliteeti on omajagu,» sõnas ta.

«Sidemängija Samuel Goc on olnud aastaid Slovakkia koondise põhiside, ta harrastab kiiret mängu ja on ka füüsiliselt võimas kuju. Teised kaks, kes on seal otsustajad, on nurgaründajad Lukaš Smolej ja Michal Scerba. Mõlemad on füüsiliselt võimsad, eriti Scerba, kel on ka hea serv. Teda võib võrrelda Võru Matthew Slivinskiga. Võru meeskonnas on üldse slovakkidega mitmeid sarnasusi, seetõttu oli viimane liigamäng nendega meile heaks ettevalmistuseks,» kirjeldas juhendaja vastast.

«Libero Martin Duris on samuti koondise põhimees, kogenud ja teda me serviga püüdma ei lähe, vaid püüame nurki surve alla panna. Murekohaks on neil olnud diagonaalründaja positsioon, kus põhidiagonaaliks on nooruke Erik Gulak, ent tema esitus on olnud vigaderohke, hanitab ja tõste ei klapi. Enamasti vahetatakse ta mingi hetk välja mänguliselt kogenuma, ent mitte nii võimsa Vincent Rzymani vastu. Tempod seal mänge ei otsusta, suurt rünnakuvõimu keskel pole. Pea kogu tiim on üsna võimsa riskeeriva serviga ja saame palju palle päästa ning kaitset mängida. Saal on üsna ebameeldiv, väike ja kaarjas,» rääkis juhendaja.

Rikbergi sõnul on vastase nõrgaks kohaks rohked omavead, mida loodetakse ära kasutada. «Jõuline ja riskeeriv rünnak tähendab neile teatud hetkedel ka suurt omavigade arvu ja selle pealt on nad ka kaotatud mängudes lõivu pidanud maksma. Meie loodame seda samuti ära kasutada ehk võtmeks on tark ja korrektne mäng meie poolt. Kokkuvõttes ootan võitluslikku mängu, nagu oleme saanud ka koduliigas näha ja tunda. Võidu pealt (Tartu alistas viimati 3:2 Barrus Võru – toim.) on kindlasti parem sellele kohtumisele vastu minna,» lisas Rikberg.

Märksõnad
Tagasi üles