WTA aastalõputurniiri võitja on viie kuuga teinud röögatu tõusu

Christopher Krutto
Caroline Garcia.
Caroline Garcia. Foto: Ron Jenkins/AP/Scanpix

USAs Fort Worthis peetud WTA aastalõputurniiril võidutses prantslanna Caroline Garcia (WTA 4.).

Garcia kohtus finaalis neutraalse lipu all võistelnud Arina Sabalenkaga (WTA 5.), kes poolfinaalis kukutas konkurentsis maailma esireketi Iga Swiateki.

Finaalkohtumine kulges äärmiselt tasavägiselt ja avasetis kumbki murret kätte ei saanud. Seetõttu otsustati esimese seti saatus kiires lõppmängus, kus Garcia jäi peale 7:4.

Teises setis sai Garcia kohe avageimis murde kätte ning selle toel võitis lõpuks teise seti 6:4.

Garcia lõi kohtumise käigus 11 ässa ning tegi vaid ühe topeltvea. Tema esimeselt servilt võidetud punktide protsent oli lausa 79. Kohtumise jooksul teenis ta vaid ühe murdepalli ning kasutas selle kohe ära.

Sabalenka lõi neli ässa ja sai kirja kolm topeltviga. Ta võitis 69 protsenti esimese servi punktidest ning murdepalle kohtumise jooksul kordagi ei teeninud.

WTA aastalõputurniiril võidutsenud Garcia lõpetab hooaja neljandal kohal, kuigi vaid alles viis kuud tagasi oli ta 79. kohal. Ta võitis hooaja jooksul neli tiitlit ja temast rohkem suutis triumfeerida turniiridel vaid Swiatek (8).