Erinevad kihlveokontorid hindavad, et Katari MMi parimaks väravalööjaks nimetatakse kõige suurema tõenäosusega Inglismaa kapten Harry Kane, prantslased Karim Benzema ja Kylian Mbappé, brasiillane Neymar ja argentiinlane Lionel Messi. Muidugi tuleb siia nimekirja lülitada ka Portugali ebajumal Cristiano Ronaldo, kes on koondise särgis löönud 191 kohtumisega tervelt 117 tabamust.
Kui vaadata eelmist MMi, siis lõpuks kuus kolli kõmmutanud Kane sai alagrupis kirja neli tabamust, millest kaks tulid sealjuures penaltitest. Standardolukordade lahendajad on sellistele panustele mõeldes alati hinnas!
Rõhk tuleb asetada koondise kvaliteedile
2014. aastal Brasiilias lõi lõpuks samuti kuus väravat löönud Columbia äss James Rodríguez alagrupiturniiril kolm tabamust ja neli aastat varem sakslane Thomas Müller vaid ühe värava. Seega ei maksa seaduspärasust otsida selles, kui tugevas alagrupis keegi on. Pigem tuleb rõhku panna koondise üldisele kvaliteedile: viimasest kuuest MMist viies on parimaks väravalööjaks tulnud pallur, kelle rahvusesindus on jõudnud vähemalt nelja parema hulka.
Kui turniiri parima väravalööja ennustamine võib olla paras loterii, siis ühe konkreetse mängu kohta seda öelda ei saa, sest varasemad tulemused ju näitavad, millised koondised lasevad sisse palju tabamusi ning kes on nende vastasvõistkonnas müttavad mängijad, kes on koondisetasemel näidanud värava ees väga head minekut.
Võtame Katari MMi näitel B-alagrupi, kus on Inglismaa, Iraan, USA ja Wales. Neli aastat tagasi Venemaal neljandaks jäänud inglased on igal juhul kõikides kohtumistes soosikud ning 75 koondisemängus suisa 51 tabamust kirja saanud Kane’i koht algkoosseisus on ilmselt kindlamast kindlam.