R, 9.12.2022

PM SLOVAKKIAS ⟩ Rikberg: ma pole ühegi mängijaga rahul. Lõhmus: läbikukkumine meie kõigi poolt

Karl Juhkami
, Prešov
Rikberg: ma pole ühegi mängijaga rahul. Lõhmus: läbikukkumine meie kõigi poolt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alar Rikberg.
Alar Rikberg. Foto: Postimees / SILLE ANNUK

Võrkpalli Eesti valitsev meister Tartu Bigbank sõidab Slovakkias peetud euromängust valusa 2:3 (25:22, 25:23, 24:26, 20:25, 10:15) kaotusega kodumaale. Peatreener Alar Rikberg polnud enda hoolalustega kuidagi rahul.

Tartu alustas kohtumist pealtnäha suurepäraselt, kui kahe geimi järel vaatas tabloolt vastu nende 2:0 eduseis. Lõpuks tuli vastu võtta aga 2:3 kaotus ning Rikbergi sõnul polnudki neil kohtumises midagi enda kontrolli all. 

«Ei olnud meil täna midagi hästi. Esimeses kahes geimis oli lihtsalt julmalt õnne. Esimese geimi geimpall: kohtunikud võtsid meie kasuks vale otsuse vastu. Teise geimi geimpall: vastaste diagonaalründaja arvas, et ta on sidemängija Bruno ja tõstis mingi müstilise palli.

Siiski, olime kaks geimi mängus sees. See, et kohtumise teises pooles natukene tasavägisekski läks, olid nende rumalustest tingitud, sest meid mängiti selgelt üle,» lausus Rikberg, andes juhendatavatele seejärel karmi tagasiside.

«Ma pole ühegi oma mängijaga rahul. Uskumatult rumal mäng meie poolt. Väga raske on öelda, kas selle asja nimi ongi eurosari ja närvid. Aga olid need nooremad või vanemad mehed, ühtviisi lati alt läksid kõik läbi. Kokkuvõttes selgelt parem võistkond võitis.»

Kolmandas geimis oli Tartu pikalt tagaajaja rollis – 2:5, 7:10, 12:15 – kuid geimi lõpuosas tärkas väike võimalus, kui 20:23 seisul läks servijoone taha Matej Šmidl. Üldjuhul pommpallingute poolest tuntud tšehh otsustas sel hetkel aga taktikalise servi kasuks. Esimesel juhul see töötas, seisuks 21:23, kuid teisel enam mitte.

Miks ei läinud Šmidl aga pommitama? Peatreener Rikberg selgitab: «Meil on ammu räägitud, et kui asjad ei tule välja, siis hoia kõik rahulikuna ning otsi tunnetust. Kui saad enesekindluse, siis võib täiega lüüa. Matej alustas täna nii, et esimesest kuuest oli äkki kolm-neli viga. Ei olnudki servipäeva ja seda juhtub kõigiga.

Veelkord. Pean kiitma, sest vastane võttis teenitud võidu. Esimeses kahes geimis ei mänginud ńad päris oma taset välja, meie enam-vähem mängisime. Kolmandast alates olime meie selgelt alla oma taseme ja nemad läksid oma teed ja võitsid. See, et me kolmandas geimis järgi jõudsime, oli tingitud suurest võitlusest ja õnnest. Kahju, et see geim siiski ära läks, sest neljandas ja viiendas meil enam võimalust polnud.»

Vähemalt sai Tartu võõrsilt kätte kaks geimi. Need võivad väga suurt kaalu omada, kuna kodumängus piisab edasipääsuks ka 3:1 võidust. Rikberg tunnistas, et geimivõidud olidki ainsad positiivsed asjad tänases mängus, ent kodumängus tuleb jalad kõhu alt välja võtta.

«Kodumäng ei saa olema lootusetu, kuid nii ei tohi me mängida. Täna tahaks tõesti meeste kohta halvasti öelda, kuid ei hakka seda tegema. Mõistus jäi kõigil lihtsalt millegipärast maha,» lõpetas Rikberg.

Mängijad polnud samuti rahul

Tartu Bigbanki nurgaründaja Timo Lõhmus tunnistas pärast 2:3 kaotust, et sääraseid ärakukkumisi eurosarjas ei andestata.

Mis oli põhjuseks, et Tartu 2:0 eduseisust ikkagi 2:3 kaotusega koju sõidab? Lõhmus ei osanud kohe pärast mängu sellele küsimusele vastata, ent mängijad võtsid süü enda peale. «See oli läbikukkumine meie kõigi poolt. Algus oli väga-väga okei. Olid küll mingid kerged vead, kuid sellist ärakukkumist ei tohiks mitte keegi lubada.»

Peatreener Alar Rikberg ütles, et ta polnud isegi kahe esimese geimiga rahul. Mängupildiliselt siis.

«Võib-olla tõesti olime veidi närvilised. Esimene kord ikkagi mängime eurosarja. Samas, lõpuks kukkus asi ikkagi täiesti ära ja algusega ei andnud enam midagi võrrelda siis.»

Ka Lõhmuse jaoks oli tegemist eurosarja debüüdiga. Kas mehel oli enne mängu veidi teine tunne ka sees?

«Ausalt öeldes ei. Võib-olla kogu reisimine tegi tunde teistsugusemaks, aga mängimine... nagu mängiks Daugavpilsis. Lihtsalt reisimine teeb asja raskeks. Enne mängu oli tunda, et jalad niimoodi ei kanna nagu tahaks. Selle taha on nõme pugeda, aga said ikkagi aru, et ei saanud 100-protsendiliselt kõike välja panna.»

Mängu statistika

Bigbanki punktitoojad: Šmidl 20 (efektiivsus +10, rünnak 47%), Lõhmus 15 (+4, 32%), Leppik 12 (+6, 24%), Naaber 12 (+11, 55%).

Prešovi punktitoojad: Smolej 26 (+20, 51%), Gulak 22 (15, 45%), Scerba 13 (-1, 33%)

Bigbanki vastuvõtt oli 46% ja rünnak 40%, Prešovi vastuvõtt oli 48% ja rünnak 44%.

Bigbank teenis 14 blokipunkti ja lõi 9 ässa (17 viga), Prešovi teenis 14 blokipunkti ja lõi 9 ässa (17 viga).

KOGU STATISTIKA

Märksõnad
Tagasi üles