Eesti koondise eduloo MMil lõpetasid lõunanaabrid

Eesti saalihokikoondis.
Eesti saalihokikoondis. Foto: IFF

Eesti meeste saalihokikoondis tunnistas Šveitsis toimuval MM-finaalturniiri esimest korda vastaste paremust. Kaheksandikfinaalis jäädi alla 2:5 Lätile ning heitlus jätkub kohtadele 9.–12.

Eesti koondis läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega, kui C-alagrupis teeniti suureskoorilised võidud nii Singapuri, Kanada kui ka Tai üle. Alagrupivõiduga saadi kaheksandikfinaalis jõukohane vastane, kelleks oli Läti.

Kaheksandikfinaal algas Eesti koondisele hästi, kui teise kolmandiku lõpuks haarati 2:1 eduseis. Viimasel perioodil eestlaste jaks aga kustus ning lätlased kostitasid Eesti koondist nelja vastuseta väravaga.

Nõnda edenes sellest paarist veerandfinaali Läti, kellele seisab vastu medalisoosik Šveits. Koduväljakul mängiv Šveits pole seejuures ühtegi kohtumist veel kaotanud ning alagrupis alistati ka kullasoosik Soome.

Eesti jätkab mängimist kohtadele 9.–12. Esimeseks vastaseks on Poola, kes tunnistas eile Slovakkia 1:9 paremust.